Majówka w Muzeum

0
672

Majowa wizyta w Muzeum może okazać się niezwykłą przygodą zarówno dla starszych jak i młodszych gości. Dla uczestników muzealnej majówki przygotowaliśmy wiele atrakcji. Najmłodsi wraz z opiekunami mogą wziąć udział w zajęciach edukacyjnych „Polak Mały”, młodzież i dorośli – w spotkaniu edukacyjno – kulturalnym związanym z obchodami Święta 3 Maja.

PROGRAM

1 maja / poniedziałek / godz. 11.00

Pokaz tradycyjnych japońskich technik zdobienia metalu Cho-Kin – japońska sztuka rzeźbienia metalu towarzyszący wystawie „Leon Barszczewski – podróżnik i fotograf XIX – wiecznej Azji Środkowej”.

2 maja / wtorek / godz. 11.00

„Sztandary bojowe wojsk Królestwa Polskiego w XVI i XVII wieku” – wykład Michała Soroki, Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał.

3 maja / środa / godz. 11.00

Zajęcia edukacyjne „Polak Mały” ?- z okazji Święta Konstytucji 3 Maja, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie oraz Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał Oddział Muzeum Zamojskiego zapraszają dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym na zajęcia edukacyjne „Polak Mały”. Zajęcia opracowane w oparciu o projekt edukacyjny IPN “Historia w Kolorach”. Podczas spotkania będziemy poznawać różne oblicza patriotyzmu, oraz w atrakcyjny i przystępny sposób omawiać polskie symbole narodowe.

Informacje szczegółowe:

  • zajęcia dla dzieci do lat 6
  • czas trwania zajęć ok. 1,5 godz.
  • miejsce: Pawilon pod Kurtyną
  • Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o rezerwację miejsc – pod nr. tel. 606 – 845 – 759 lub mailowo na adres [email protected]muzeumarsenal.pl
  • Wstęp na zajęcia jest bezpłatny

Serdecznie zapraszamy!

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments