18 mieć lat to nie grzech… LAF w Zwierzyńcu świętować będzie pełnoletność

0
932
W tym roku Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu, zorganizowana zostanie po raz osiemnasty. W związku z wejściem z pełnoletność będzie to szczególna edycja wydarzenia. Choć opracowywanie programu tegorocznej Akademii jest w toku, na stronie dostępny jest jego wstępny szkic. Rąbka tajemnicy co do repertuaru, jaki będziemy mogli zobaczyć na zwierzynieckim ekranie, uchylił Rektor LAF, Piotr Kotowski. Ogłoszono już konkurs na plakat 18. edycji Akademii. Rozpoczęto także poszukiwania wolontariuszy, którzy pomogą w obsłudze wydarzenia.
18. Akademia będzie 10-dniową imprezą (11-20.08.2017), podczas której pokazanych zostanie ponad 300 filmów, wygłoszonych zostanie ok. 60 prelekcji krytycznych, odbędzie się ok. 20 spotkań z reżyserami oraz 10 imprez towarzyszących (koncerty i spektakle).
Co w programie?
Jak zdradził Rektor LAF, Piotr Kotowski w programie 18 LAF znajdą się m.in.: filmy Andrzeja Wajdy, zrealizowane poza granicami kraju, które w większości nigdy nie dotarły na nasze ekrany, podsumowanie reżyserskiego dorobku Mia Hansen-Love,”kino kanadyjskie”, a w nim: kino anglojęzyczne, ciążące ku amerykańskiej tradycji oraz francuskojęzyczne, produkowane w Quebecu, filmy Sokurowa, Rogożkina, Sminowa, a także Warrena Beatty i Davida Leana.
Ponadto, jak zwykle, w programie Akademii nie zabraknie też stałych pozycji (“Filmy w Sieci”, “Klubowy karnet”, “W polskim obiektywie”, “Rekolekcje filmowe”, “Archeologia kina”), replik zaprzyjaźnionych z nami festiwali (Docs Against Gravity, Festiwal Mediów “Człowiek w zagrożeniu”, Etiuda & Anima). Listę propozycji uzupełnią pokazy w kinie nocnym, koncerty, spektakle, wykłady i spotkania dyskusyjne.
Poszukiwania wolontariuszy
Jeśli chcesz ciekawie spędzić wakacje, jesteś miłośnikiem dobrego kina i aktywnego spędzania wolnego czasu, chcesz poznać ludzi o podobnych zainteresowaniach (i o zupełnie innych też)…
Jeśli masz co najmniej 16 lat, zależy Ci na tym żeby zdobywać nowe doświadczenia, poznawać nowe miejsca i uczyć się poprzez pracę…
Jeśli masz praktykę w działalności kulturalnej i zapał, by zdobywać kolejną, znasz języki obce lub umiesz cokolwiek… zgłoś swój udział do grupy wolontariuszy 18. Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu. Szczegóły TUTAJ
Konkurs na Plakat
Tak duże przedsięwzięcie wymaga szerokiej oprawy graficznej, do budowania której od lat wykorzystany zostanie zwycięski projekt plakatu.
Tematem przewodnim tegorocznego projektu jest nazwa cyklu tematycznego 18. odsłony festiwalu tj.:18 lat to nie grzech“.
Zwycięski projekt będzie wykorzystany w oprawie graficznej 18. Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu, a autor projektu otrzyma honorarium w wysokości 2000 zł oraz możliwość bezpłatnego uczestnictwa (akredytacja wraz z noclegiem) w 18. edycji festiwalu. Projekty oceniać będzie komisja pod przewodnictwem Piotra Kotowskiego – Rektora LAF.

Termin dostarczenia prac konkursowych mija 3-go maja 2017 r. Czekamy na prace wszystkich, którzy chcą aby ich oryginalny projekt współtworzył oprawę graficzną 18. edycji Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu.
Szczegóły TUTAJ

 

 

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments