Wizyta w Sejmie, obiad w kancelarii Prezydenta i zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego!

0
1285

 

W dniu 5 kwietnia 2017 r. 125-osobowa grupa uczniów i nauczycieli ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu biłgorajskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego, zamojskiego i miasta Zamość wzięła udział w ufundowanej przez Światowy Związek Żołnierzy AK Okręg Zamość wycieczce do Warszawy. Wspomniany wyjazd stanowił uwieńczenie projektu „Wszystko dla Polski – Powstanie Zamojskie 1942-1944” i był wyjątkową nagrodą dla laureatów „Konkursu Wiedzy o Powstaniu Zamojskim”. Organizatorzy wyjazdu zadbali, aby program wycieczki miał wymiar również patriotyczny – zaplanowano wizytę w Sejmie RP, elegancki obiad w siedzibie Kancelarii Prezydenta, zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego.

Wizytę w Sejmie rozpoczęto od spotkania z Posłem na Sejm RP obecnej kadencji, Prezesem Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość Panem Sławomirem Zawiślakiem, który powitał wszystkich uczestników na terenie Wszechnicy Sejmowej, wygłosił krótką prelekcję na temat funkcjonowania Sejmu i obowiązków parlamentarzysty, odpowiadał na pytania młodzieży.

Zwiedzanie siedziby Sejmu RP, pod kierunkiem przewodnika, za zgodą Kancelarii Sejmu także w miejscach zwyczajowo niedostępnych dla wycieczek, było dla wszystkich sporym przeżyciem. Szczególne emocje wśród młodzieży i ich opiekunów wzbudziła obserwacja trwających obrad Sejmu, spotkania na korytarzach sejmowych ze znanymi z mediów parlamentarzystami, zwiedzenie sali obrad Senatu RP.

Ogromne wrażenie na uczestnikach wycieczki wywarła również wizyta w Pałacu Prezydenckim. Obecność zarówno w Sali Kolumnowej, jak i w pozostałych pomieszczeniach, w których na co dzień obowiązki swoje pełni Prezydent RP to duże przeżycie, nie tylko estetyczne, ale również emocjonalne.

Zarówno opinie młodzieży, jak i ich dorosłych opiekunów – nauczycieli oraz spontaniczne podziękowania kierowane pod adresem organizatorów świadczą o tym, że taka nagroda za udział w patriotycznym projekcie to dla młodzieży cenna i atrakcyjna inicjatywa.

Władze ŚZŻAK Okręg Zamość ciesząc się na okoliczność wielkiego zainteresowania konkursem wśród uczniów z kilkudziesięciu szkół w regionie, gratulując im bardzo wysokiego poziomu historycznej wiedzy jednocześnie dziękują Dyrekcji i Pracownikom Lubelskiego Kuratorium Oświaty- Delegatura w Zamościu, Dyrekcjom i nauczycielom ww. szkół, opiekunom uczniów za pomoc przy organizacji konkursu i wyjazdu do Warszawy.
Materiał nadesłany

Poniżej zdjęcia lista uczestników wycieczki do Warszawy wraz z wykazem szkół laureatów i pozostałych osób zaangażowanych w realizację projektu.

L.p.ImięNazwiskoSzkoła
1.DariuszMaryńczakZespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1
w Zamościu
2.KatarzynaJanickaZespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1
w Zamościu
3.NataliaFidlerZespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1
w Zamościu
4.KlaudiaKiełczewskaZespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1
w Zamościu
5.AleksandraKowalikZespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1
w Zamościu
6.PatrykBudzińskiZespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1
w Zamościu
7.KonradLisZespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1
w Zamościu
8.AleksandraKrukZespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1
w Zamościu
9.KonradKrawczykZespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1
w Zamościu
10.PatrycjaSzczerbińskaZespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1
w Zamościu
11.IwonaPłoszajZespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1
w Zamościu
12.AleksandraOgórekZespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1
w Zamościu
13.PaulinaJastrzębskaZespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1
w Zamościu
14.JoannaDudekZespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1
w Zamościu
15.KingaDąbrowskaZespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1
w Zamościu
16.PatrycjaCzaplaZespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1
w Zamościu
17.KlaudiaSkrzypaZespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1
w Zamościu
18.GrzegorzDereweckiZespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1
w Zamościu
19.RoksanaKozłowskaZespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1
w Zamościu
20.SandraKrochmalskaZespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1
w Zamościu
21.AgnieszkaPluskotaZespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1
w Zamościu
22.AngelikaRadajZespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1
w Zamościu
23.ZuzannaWojtówZespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1
w Zamościu
24.NorbertMarekZespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3
w Zamościu
25.PrzemysławWojdaZespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3
w Zamościu
26.HubertŚwistowskiZespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3
w Zamościu
27.DawidZańZespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3
w Zamościu
28.MarcinDudekZespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3
w Zamościu
29.WojciechMatwijZespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3
w Zamościu
30.MateuszGorczycaZespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3
w Zamościu
31.PaulinaPawlukZespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3
w Zamościu
32.DamianOżgaZespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3
w Zamościu
33.GrzegorzPałęgaZespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3
w Zamościu
34.KamilNaklickiZespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3
w Zamościu
35.JarosławSieczkarzZespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3
w Zamościu
36.SebastianSadłoZespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3
w Zamościu
37.MateuszJaroszZespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3
w Zamościu
38.KrystianKozakZespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3
w Zamościu
39.DamianDereweckiZespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3
w Zamościu
40.PiotrCiośZespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3
w Zamościu
41.ŁukaszJamrożZespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3
w Zamościu
42.BartłomiejKomisarczukZespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3
w Zamościu
43.JanJarszakZespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3
w Zamościu
44.MateuszWasiuraZespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3
w Zamościu
45.JakubŁagowskiZespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3
w Zamościu
46.CezaryFornalZespół Szkół w Horodle
47.DamianMatwiejczukZespół Szkół w Horodle
48.RafałSzymonikZespół Szkół w Horodle
49.AnnaWołoszynZespół Szkół w Horodle
50.MichałLekanZespół Szkół w Horodle
51.DominikaKrukZespół Szkół w Horodle
52.AlinaMałkowiczZespół Szkół w Horodle
53.KrystianPoradaZespół Szkół w Horodle
54.MichałSzymańskiZespół Szkół w Horodle
55.WiktoriaCiosZasadnicza Szkoła Zawodowa Rzemiosł Różnych w Zamościu
56.MalwinaGmitrowiczZasadnicza Szkoła Zawodowa Rzemiosł Różnych w Zamościu
57.KacperKrupaZasadnicza Szkoła Zawodowa Rzemiosł Różnych w Zamościu
58.AnnaPopekZasadnicza Szkoła Zawodowa Rzemiosł Różnych w Zamościu
59.KrzysztofWawszczakZasadnicza Szkoła Zawodowa Rzemiosł Różnych w Zamościu
60.MarcinMazurekZasadnicza Szkoła Zawodowa Rzemiosł Różnych w Zamościu
61.MonikaCisekI Liceum ogólnokształcące w Zamościu
62.EmiliaPietrykaI Liceum ogólnokształcące w Zamościu
63.KamilaZłomańczukI Liceum ogólnokształcące w Zamościu
64.KonradLewuszI Liceum ogólnokształcące w Zamościu
65.SzymonSirkoI Liceum ogólnokształcące w Zamościu
66.MaciejPiaseckiI Liceum ogólnokształcące w Zamościu
67.JarosławZającZespół Szkół nr 4 w Zamościu
68.MagdaKusaLiceum Ogólnokształcące Centrum Szkół Mundurowych w Zamościu
69.GrzegorzKmiećLiceum Ogólnokształcące Centrum Szkół Mundurowych w Zamościu
70.SebastianSzabatLiceum Ogólnokształcące Centrum Szkół Mundurowych w Zamościu
71.DanielNaleśnikLiceum Ogólnokształcące Centrum Szkół Mundurowych w Zamościu
72.KlaudiaPaluchZespół Szkół nr 2 w Hrubieszowie
73.DorotaMalickaZespół Szkół nr 2 w Hrubieszowie
74.DamianTraczukZespół Szkół nr 2 w Hrubieszowie
75.JacekPerechowskiZespół Szkół nr 2 w Hrubieszowie
76.WeronikaKozaczukZespół Szkół nr 2 w Hrubieszowie
77.MagdalenaDziubaZespół Szkół nr 2 w Tomaszowie Lub.
78.EwelinaNowoświatZespół Szkół nr 2 w Tomaszowie Lub.
79.CezaryLudianZespół Szkół nr 4 w Tomaszowie Lub.
80.PatrykDudaZespół Szkół nr 5 w Tyszowcach
81.DawidBurzyńskiZespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju
82.KrystianKomanZespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju
83.DominikDziuraZespół Szkół Leśnych w Biłgoraju
84.HubertSamulakZespół Szkół Leśnych w Biłgoraju
85.NorbertSwatowskiZespół Szkół Leśnych w Biłgoraju
86.IlonaMarzecKatolickie Liceum Ogólnokształcące w Biłgoraju
87.JolantaTrykaZespół Szkół Zawodowych
i Ogólnokształcących w Biłgoraju
88.MarcinPsiukRegionalne Centrum Edukacji Zawodowej
w Biłgoraju
89.PawełGumielaRegionalne Centrum Edukacji Zawodowej
w Biłgoraju
90.RobertRatajRegionalne Centrum Edukacji Zawodowej
w Biłgoraju
91.Aleksandra

 

PawlosZespół Szkół Ogólnokształcących
i Zawodowych w Turobinie
92.AnetaPeichertZespół Szkół Ogólnokształcących
i Zawodowych w Turobinie
93.Aleksandra

 

ZawadaZespół Szkół Ogólnokształcących
w Krasnobrodzie
94.GrzegorzGresztaZespół Szkół Ogólnokształcących
w Krasnobrodzie
95.ArkadiuszSkibaZespół Szkół Ogólnokształcących
w Krasnobrodzie
96.SandraGórniakZespół Szkół w Grabowcu
97.MagdalenaBernardZespół Szkół w Grabowcu
Opiekunowie dorośli

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments