“Raptis” na Koncercie Galowym 7 TALENT w Lublinie

0
1091

W dniu 30.03.2017 r. w Studiu Muzycznym Polskiego Radia Lublin odbył się koncert laureatów VII Wojewódzkiego Konkursu Artystycznego 7 Talent w którym mieliśmy zaszczyt uczestniczyć. Wcześniejsze eliminacje do konkursu trwały dwa dni, formacja taneczna z udziałem wychowanków z Zespołu Tańca Nowoczesnego „Raptis” zdobyła I miejsce. Wydarzenie to było oficjalnym zamknięciem siódmej edycji konkursu, realizowanego przez VII Liceum Ogólnokształcące przy wsparciu Miasta Lublin w ramach obchodów 700-lecia powstania miasta. Gala konkursowa była częścią oficjalnych obchodów Wielkiego Jubileuszu. Popisy artystyczne młodych oceniało jury w składzie:
Ewa Dados – przewodnicząca jury, dziennikarz Polskiego Radia Lublin, pomysłodawczyni akcji „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”
Małgorzata Markowska – dyrektor Zespołu Szkol nr11 w Lublinie
Marek Rybołowicz – dziennikarz tygodnika Nowy Tydzień
dr Tomasz Momot – polski muzyk jazzowy, pianista, kompozytor, aranżer, dyrygent
Jerzy Oleszczyński – trener tańca I klasy, sędzia międzynarodowy tańca towarzyskiego, Prezes Okręgu Polskiego Towarzystwa Tanecznego. Na scenie wystąpili młodzi artyści z całego województwa śpiewając, tańcząc i grając. Koncert stał się niezwykłym spektaklem zapadającym w pamięć i miał na celu wykreować młode talenty województwa lubelskiego..

Źródło: Facebook.Raptis

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments