Drożej za parkowanie na Starówce

2
1161

Rada Miasta Zamość podczas ostatniej marcowej sesji przyjęła uchwałę dotyczącą opłat dla kierowców w strefach płatnego parkowania. Nowe, wyższe stawki z pewnością odstraszą zmotoryzowanych od zatrzymywania się w obrębie Starówki. Oprócz cen zmianie ulegną również godziny w których za parkowanie trzeba będzie płacić.

Jak ustalono w pierwszej strefie parkowania, a wiec na Starówce za pierwszą rozpoczętą godzinę postoju trzeba będzie zapłacić 3 zł (obecnie – 2 zł), za drugą rozpoczętą godzinę parkowania – 3,50 zł (aktualnie – 2,40 zł), za trzecią – 4 zł (do tej pory -2,80 zł), za czwartą i za kolejne rozpoczęte godziny parkowania stawka wynosić będzie 3 zł (aktualnie – 2 zł). Zmieni się również to, iż opłaty za parkowanie w tej strefie pobierane będą całodobowo, a nie jak było do tej pory – tylko w dni robocze w godzinach od 9.00 do 18.00.

Chętni będą mogli wykupić abonament w wysokości 100 zł za jeden miesiąc, 300 zł za 6 miesięcy, 500 zł za 12 miesięcy. Korzystny będzie za to abonament dla mieszkańca i najemcy lokalu użytkowego w obrębie strefy płatnego parkowania – wynosić będzie 2 zł za jeden miesiąc, a więc 24 zł za rok. Przy czym, jak określa uchwała, mieszkaniec strefy płatnego parkowania będzie mógł wykupić maksymalnie dwie karty przypadające na jeden adres zameldowania, zaś najemca lokalu jedną przypadającą na jeden adres wynajmowanego lokalu.

Zmianie nie uległy opłaty za parkowanie w 2 strefie płatnego parkowania, obejmującej obszar Nowego Miasta i tak jak dotychczas wynosić będą : 1,00 zł za pierwszą rozpoczętą godzinę parkowania, 1,20 zł za drugą rozpoczętą godzinę parkowania, 1,40 zł za trzecią rozpoczętą godzinę parkowania, 1 zł za czwartą i kolejne rozpoczęte godziny parkowania. W tej strefie opłaty będą pobierane jedynie w dni robocze od 9.00 do 18.00

Abonament za parkowanie na Nowym Mieście wynosić ma 50 zł za jeden miesiąc, 250 zł za 6 miesięcy i 400 zł za rok.

Za przyjęciem uchwały było 13 zamojskich radnych, 3 było przeciwnych (Marta Pfeifer, Rafał Zwolak, Marek Kudela) , 1 wstrzymała się od głosu (Wiesław Nowakowski), a 6 (radni Klubu PiS) nie wzięło udziału w głosowaniu.

Uchwała ma zacząć obowiązywać od połowy maja.

 

 

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

Czy ceny za parkowanie motocykla są takie same?

Anonimowo

Ok rozumiem podwyżkę… na te 3 zł za godzinę. Ale pobieranie opłat całą dobę to już czyste złodziejstwo!