W Zamościu i regionie nauczyciele strajkują. Które szkoły biorą udział w manifestacjach?

3
1787

Dwie zamojskie szkoły, a nie siedem jak wcześniej podawano, przyłączyły się strajku nauczycieli, organizowanego przez Związek Nauczycielstwa Polskiego, który odbywa się dziś w całej Polsce. Pedagodzy obawiają się zwolnień związanych z reformą edukacji, która rusza już od września 2017. Żądają gwarancji zatrudnienia do 2022 r. oraz 10 % podwyżek płac.

-W Zamościu strajkują dziś dwie szkoły. Są to: ZSP nr 4 (“Budowlanka” przyp. red.) oraz Szkoła Podstawowa nr 6. Ze szkół w regionie do manifestacji przyłączyły się m. in.: Gimnazjum w Jarosławcu, Gimnazjum w Sitnie, Zespół Szkół w Żdanowie oraz Zespół Szkół w Łabuniach – informuje Małgorzata Nowosad – Pałczyńska, Prezes Oddziału Powiatowego ZNP w Zamościu.

Nauczyciele biorący udział w strajku przyszli dziś do pracy, lecz nie wykonują obowiązków zawodowych. Szkoły, które planowały organizację strajku namawiały rodziców, by nie posyłali dziś dzieci na lekcje. Tym, które pojawiły się w szkole, dyrektorzy mają obowiązek zapewnić zajęcia. Prowadzą je nauczyciele, którzy nie przyłączyli się do manifestacji. Strajk potrwa do 15.30.

 

3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

Gratuluje odwaznym , prawdziwym nauczycielom, dla ktorych dobro dziecka jest istotne!!!

Anonimowo
Reply to  Anonimowo

Tak, postulaty gwarancji zatrudnienia do 2022 r. oraz podwyżka płac o 10% świadczą dobitnie, że nauczycielom chodzi tylko i wyłącznie o dobro dzieci 😀

Anonimowo

Postulaty musiały być zgodne z zapisami ustawy, a i tak wszyscy wiedzieli o co tak naprawdę chodzi…