25 marca 2017r. na deskach Zamojskiego Domu Kultury odbył się CASTING do spektaklu młodzieżowego w reżyserii Patryka Pawelca.

Przesłuchania wyłonią grupę młodych osób, która przez kolejnych osiem miesięcy uczestniczyć będzie w przygotowaniach do premiery spektaklu zaplanowanej na listopad 2017r.
Organizatorem tego projektu jest Stowarzyszenie Kultura dla Zamościa.

Spektakl to opowieść o grupie młodych osób która gromadzi się w domu swojego przyjaciela – Jakuba, na kilka dni po jego tragicznej śmierci. Młodzi ludzie, próbują odnaleźć wspólny język wobec rzeczywistości, której nie są w stanie przyjąć. Poczucie odpowiedzialności za dramatyczne wydarzenia nosi każdy z nich.
Próbują uporać się z tym unikając głównego tematu, kłócąc się wzajemnie, wspominając wydarzenia i szukając winnych, wspominając radosne momenty z ich życia i dzieląc się ze sobą swoimi problemami. Są zamknięci w jednym pokoju – przestrzeni, która zmusza ich do poszukiwania porozumienia i rozwiązania. Świat, który budowali „żyjąc chwilą” upadł w momencie śmierci najlepszego przyjaciela. Okazuje się, że jest to punkt zwrotny w życiu każdego z nich.

Poniżęj fotorelacja z dzisiejszego dnia.

 

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments