Wiedzą, jak zapobiegać pożarom.

14 marca 2017 r. w Samorządowym Ośrodku Kultury w Komarowie – Osadzie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Wzięło w nich udział 14 uczniów szkół podstawowych z terenu gminy oraz 5 uczniów z 2 gimnazjów. Turniej składał się z części pisemnej oraz ustnej. W każdej z nich uczestnicy musieli wykazać się znajomością przepisów pożarniczych, zasad postępowania na wypadek pożaru oraz praktyczną umiejętnością posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym. Za przeprowadzenie turnieju odpowiedzialny był pan Piotr Grząśko.

W pierwszej grupie wiekowej, w której znaleźli się uczniowie szkół podstawowych, I miejsce zajęła Oliwia Wałasztyn (Szkoła Podstawowa w Antoniówce), II – Weronika Szeremeta (Szkoła Podstawowa w Dubie), a trzecią pozycję wywalczyła Sylwia Leśniowska (Szkoła Podstawowa w Komarowie – Osadzie).

Z kolei w grupie gimnazjalnej wszystkie trzy miejsca wywalczyli uczniowie Publicznego Gimnazjum w Komarowie – Osadzie:

  1. Jakub Kudyk
  2. Joanna Mulawa
  3. Karolina Szeremata

Uczestników turnieju swoją obecnością wspierali ich opiekunowie, pod okiem których przygotowywali się do zmagań konkursowych oraz dyrektorzy szkół.

W etapie powiatowym turnieju, który odbędzie się 28 marca 2017 r. w Zamościu, Gminę Komarów – Osada będą reprezentowali: Oliwia Wałasztyn i Jakub Kudyk.

Uczniowie, którzy znaleźli się w finale, otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Wójta Gminy Komarów – Osada – panią Wiesławę Sieńkowską.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments