Co nowego a co bez zmian w Zamościu…

0
1151

Wiosna powoli rozgaszcza się już na dobre w Zamościu a członkowie Stowarzyszenia Turystyka z Pasją coraz intensywniej przygotowują się do nowego sezonu i nowych oraz starych atrakcji. Na pewno na łamach Nowego Kuriera Zamojskiego będziemy na bieżąco informowali o nowościach i aktualnościach ale już dziś zapraszamy do zapoznania się z tym co się będzie u nas działo.

W Kojcu nadal można będzie oglądać makietę Zamościa, zmienią się jednak godziny otwarcia. Od 29 kwietnia przewodnik zaprasza na swą opowieść o Mieście Idealnym od wtorku do niedzieli o godzinie 14.30 i 15.00. Jak w ubiegłych latach grupy po wcześniejszej rezerwacji mogą zwiedzać Kojec w dogodnych dla siebie godzinach. Również od 29 kwietnia będzie można oglądać wystawę „Koronki, tiurniury, aksamity…” w nowej odsłonie. Będzie więcej eksponatów i nowa aranżacja wnętrz Kazamaty Wschodniej Bastionu II. Zmienią się również godziny otwarcia wystawy. We wtorki, środy, czwartki i niedziele czynna będzie od 11.00 do 16.00 zaś w piątki i soboty od 11.00 do 18.00. Wejścia z przewodnikiem co 45 minut. Od 29 czerwca, dzięki wsparciu Urzędu Miasta Zamość, z okazji Roku Leśmianowskiego w Zamościu, startujemy z nową bezpłatną atrakcją. Chętnych zapraszamy na „Czwartki z Leśmianem” czyli zwiedzanie miasta trasą dedykowaną Bolesławowi Leśmianowi. Przez 10 wakacyjnych czwartków będziemy Państwa zabierać w podróż w czasie do międzywojennego Zamościa. Zaczynamy o godzinie 11.00. Zbiórka w podcieniach Kamienicy Wilczkowskiej (zielona po prawej stronie ratusza). Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, od 15 czerwca będziemy przyjmowali rezerwacje. Również pod koniec czerwca wraca „na afisz” Legenda Stołu Szwedzkiego czyli Odprawa Posłów Szwedzkich. Każdy piątek i sobota lipca i sierpnia o 18.30 Kazamata Zachodnia Bastionu II. Premiera koniec czerwca na patio Restauracji Renesans. Choć czas i miejsce pozostają bez zmian to na widzów czekają niespodzianki. Wracamy również do Nocnego Zwiedzania Zamościa, które jak w roku ubiegłym będzie w piątki i soboty lipca i sierpnia. Start godzina 21.00 przy Galicya Cafe. Kolejny sezon z rzędu wraz z Biurem Turystycznym QUAND zapraszamy w każdy piątek, sobotę i niedzielę lipca i sierpnia o godz. 11.30 na Zwiedzaj z nami Zamość, spacer z przewodnikiem w stroju historycznym po Mieście Arkad, niewyczerpujący ale obfitujący w pozytywne wrażenia. 22 lipca i 25 sierpnia zapraszamy na zupełną nowość czyli „Zamość to nie tylko Stare Miasto” – wycieczkę ekobusikami po przedmieściach miasta z przewodnikiem w stroju historycznym.

Nie zapominajmy też o III Turystycznej Majówce. W tym roku odbędzie się ona 6 maja. Będzie jak zawsze dużo atrakcji, zabawy i konkurs z nagrodami. Będzie można wspiąć się na wieżę Ratusza i Dzwonnicę Katedralną, odwiedzić Muzeum Fotografii, Trasy Podziemne, Kojec i Wystawę Strojów oraz wiele innych. Sezon podsumowywać, choć nie kończyć, będziemy w październiku.

Natomiast na dobry początek zapraszamy od 31 marca do 2 kwietnia na „Weekend za pół ceny”. W ramach akcji Polska Zobacz Więcej organizowanej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polską Organizację Turystyczną można w miastach całej Polski skorzystać z obniżki cen na najróżniejsze atrakcje takie jak usługi hotelowe, gastronomiczne, bilety na wystawy i do muzeów. Turystyka z Pasją już po raz drugi będzie brała udział w tej akcji.

Jak zawsze będzie nas też można zobaczyć „w akcji” podczas oprowadzania turystów i miejskich imprez. Do zobaczenia więc na uliczkach Starego Miasta i nie tylko…

Dominika Lipska – Turystyka z Pasją

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments