Uczennica w roli nauczycielki

1
1345

Współczesna szkoła wciąż stawia nowe wyzwania zarówno nauczycielom, jak i uczniom, a w stale zmieniającym się świecie ciągłe zdobywanie wiedzy jest wręcz koniecznością. Przede wszystkim dotyczy to zastosowania w procesie edukacji nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych. Wiąże się to z wyposażeniem w odpowiednie kompetencje zarówno nauczyciela, jak i ucznia. Przykładem takiego działania może być seminarium poświęcone nauce programowania. Właśnie z takiej formy doskonalenia 7 lutego 2017 r. skorzystała nauczycielka informatyki w Publicznym Gimnazjum w Komarowie-Osadzie – pani Anna Kopytko oraz uczennica kl. II a – Martyna Żyła, które zgłębiały swoją wiedzę na temat programu Baltie.

Organizatorem seminarium „Nauka programowania Baltie z lekcją pokazową”, które odbyło się w I Liceum Ogólnokształcącym w Zamościu, było Kuratorium Oświaty w Lublinie oraz międzynarodowe stowarzyszenie TIB (Twórcza Informatyka z Baltie). Celem spotkania było przede wszystkim propagowanie nauki programowania już od najwcześniejszego etapu edukacyjnego, by w jak najpełniejszym stopniu wyposażyć ucznia w tę umiejętność, która z pewnością przyda mu w dalszej edukacji.

Prowadzący pokazali uczestnikom przede wszystkim, w jaki sposób zachęcić uczniów do twórczej pracy, by obcowanie z narzędziami technologii informacyjnej było i przyjemne i pożyteczne. A jak się okazuje, program Baltie doskonale się do tego nadaje. Doświadczyła tego Martyna podczas lekcji pokazowej, a zdobytą wiedzą i doświadczeniem postanowiła podzielić się ze swoimi rówieśnikami. Pod czujnym okiem nauczycielki informatyki, we wszystkich klasach gimnazjum przeprowadziła zajęcia poświęcone technikom programowania Baltie, pokazując, że można wykorzystać je zarówno do zabawy, jak i do celów edukacyjnych.

Dla Martyny nowym doświadczeniem była zarówno praca z nowym programem, jak i rola „nauczyciela”. Zdaniem kolegów i koleżanek uczennica doskonale się w niej sprawdziła, więc może to doświadczenie przyda jej się w przyszłości, np. w pracy z uczniami.

Poprzedni artykułOgólnopolskie zmagania MKS Padwa Zamość
Następny artykułTak mogłaby wyglądać fabryka mebli w Zamościu
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kasia

Zachęcam do wypełnienia krótkiej, anonimowej ankiety, w której można wyrazić swoją opinię między innymi na temat 500+. Pytania są proste i nieskomplikowane 😉
Z góry dziękuję
https://goo.gl/iQqiPk