Tak mogłaby wyglądać fabryka mebli w Zamościu

0
1686
Fabryka mebli w Zamościu - współczesna kontynuacja rzemieślniczej tradycji miejsca, fot. Dziennik Wschodni

“Fabryka mebli w Zamościu – współczesna kontynuacja rzemieślniczej tradycji miejsca” – to projekt dyplomowy pochodzącej z Zamościa Marty Dubik, obroniony w lipcu zeszłego na kierunku Architektura na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej. Praca Zamościanki wraz z 80 innymi projektami inżynierskimi i magisterskimi, wytypowanymi przez promotorów, prezentowana jest na wystawie „start ARCHITEKCI’16” w Galerii Gala przy ul. Fabrycznej w Lublinie.

– Zaprojektowany przeze mnie obiekt to nowe, unikatowe miejsce na mapie Zamościa stymulujące rozwój kulturowy i przemysłowy naszego regionu. Koncepcja aspiruje do bycia wzorem dla potencjalnych inwestorów podstrefy ekonomicznej, jako przykład architektury produkcyjnej uwzględniającej skalę i potrzeby człowieka – mówi w rozmowie z “Dziennikiem Wschodnim”, Zamościanka.

Podczas wystawy odbyły się obrady jury siódmej edycji organizowanego przez Oddział Lublin Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP we współpracy z Wydziałem Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej konkursu na najlepszy projekt dyplomowy inżynierski o Nagrodę im. Tadeusza Witkowskiego, oraz konkursu na najlepszy projekt magisterski, a także kwalifikującego projekty dyplomowe magisterskie do ogólnopolskich konkursów projektów dyplomowych o Nagrodę im. Zbyszka Zawistowskiego – Dyplom Roku SARP, oraz o Polsko-Niemiecko Nagrodę Integracyjną SARP-BDA. A już 15 marca nastąpi ogłoszenie wyników tych kwalifikacji połączone z dyskusją o projektach.

 

Poprzedni artykułUczennica w roli nauczycielki
Następny artykułSukcesy łuczników KS Agros na Mistrzostwach Polski Juniorów
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments