15-lecie KGW w Wysokiem – ZAPROSZENIE

0
1252

W niedzielę, 26 lutego 2017 r., Koło Gospodyń Wiejskich w Wysokiem (Gmina Zamość) będzie obchodziło jubileusz 15-lecia swojej działalności. Otwarta uroczystość odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury Gminy Zamość w Wysokiem 154. Początek o 16:00, wstęp wolny. W programie imprezy, oprócz prezentacji fotograficznej z historii działalności Koła, zaplanowano część artystyczną, w ramach której “jubilatki” zaprezentują 2 skecze i piosenkę, ponadto z koncertem wystąpi żeński zespół wokalny „Ale Cantare” z Płoskiego (Gmina Zamość), który niedawno powrócił z kilkudniowej wizyty koncertowej w szkockim Glasgow. Będą też życzenia dla Jubilatek i degustacja słodkiego prezentu w postaci tortu od gminnych samorządowców.

W trakcie imprezy udostępnione zostaną kroniki, szczegółowo dokumentujące dotychczasową działalność KGW Wysokie, a także mini-wystawa poświęcona Regionalnej Izbie Pamięci w Wysokiem, której “opiekunkami” są właśnie Panie z KGW.

Obecne KGW w Wysokiem powstało 25 sierpnia 2001 roku. Przewodniczącą jest Wanda Szpuga, a koło liczy 17 członkiń. Panie aktywnie działają na rzecz swojej miejscowości i całej Gminy Zamość, a siedzibą Koła jest jedyny w gminie obiekt o cechach muzeum, Regionalna Izba Pamięci, w której za darmo można obejrzeć już ponad 1000 eksponatów, w większości zebranych i restaurowanych przez Panie z KGW w Wysokiem. Ekspozycja obrazuje charakter życia dawnej wsi zamojskiej. Zapraszamy do GOK-u na imprezę jubileuszową.

 

Poprzedni artykułPrezentacja podróżnicza Aleksandry Baranowicz
Następny artykułRestauracja OSiR – komunikat po feralnej “imprezie studniówkowej”
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments