Zwolak i Pfeifer przeciw zmianom w ordynacji wyborczej

1
1036

Zamojscy Radni – Rafał Zwolak (Nowoczesna) i Marta Pfeifer (niezrzeszona) aktywnie zaangażowali się w obronę niezależności samorządów. W dniu wczorajszym wzięli udział w nadzwyczajnej sesji sejmiku woj. lubelskiego, poświęconej zmianom w ordynacji wyborczej oraz planowanemu ograniczeniu liczby kadencji wójtów, burmistrzów i prezydentów.

Wśród wielu wójtów i burmistrzów, samorządowców obecnych na sesji był m.in.Ryszard Gliwiński wójt gminy Zamość wraz z kilkunastoma radnymi gminy i powiatu m.in. Józef Siemczyk, Konrad Dziuba. Wójt Gliwiński, który od dłuższego czasu publicznie deklaruje swój krytyczny stosunek do planowanych zmian (wystosował w tej sprawie list publiczny do Parlamentarzystów, dołączył do założonego w Lublinie z inicjatywy PSL, lubelskiego oddziału Ruchu Obrony Polskiej Samorządności), podczas sesji odniósł się do Listu Posła Zawiślaka (czytaj TUTAJ).

Podczas posiedzenia wystosowano wspólne stanowisko, które zostanie przesłane do prezydenta RP, parlamentarzystów, prezesów rady ministrów i samorządów woj. lubelskiego.

-Na sesji padały głosy mocno krytykujące zmiany w ordynacji – relacjonuje jej przebieg, na swoim koncie na facebooku Rafał Zwolak. – Niestety na posiedzeniu rady sejmiku nie pojawili się radni PIS nie mieli tym samym okazji do odpowiedzi na liczne pytania i niejasności. Szkoda bo jak można było usłyszeć przybyłe osoby chciałyby poznać argumenty wszystkich reprezentantów. – ubolewa Radny.

W programie Nowoczesnej znajduje się postulat o wprowadzeniu dwukadencyjności dla prezydentów, wójtów i burmistrzów (przy założeniu, że kadencja miałaby trwać 5 lat i zasada ta dotyczyłaby także posłów). Jak widać nie przeszkadza im to protestować przeciwko tej reformie PiS. Czy to kolejny dowód na nielogiczność działań tzw. “totalnej” opozycji?

 

 

 

 

Poprzedni artykułOd teraz wytniesz drzewo bez zezwolenia?
Następny artykułMasz foto Świet(l)nego Zamościa? Pochwal się nim!
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

Wójt Gliwiński niech się lepiej zajmie działalnością gminy a nie obroną własnego stołka i politykowaniem , wstydzę się że głosowałem na niego ! W gmninie Zamość musi nastąpić dobra zmiana .