Zamojski inżynier, nominowany do nagrody „Inżynier Roku 2016”

3
1832
- reklama-

Zamojski inżynier Damian Łokaj, autor projektu przebudowy obwodnicy Zamościa, został nominowany w ogólnopolskim konkursie na „Inżyniera roku”, organizowanym przez Międzynarodową Federację Inżynierów FIDIC PolandAby. Celem konkursu  jest podkreślenie pracy i osiągnięć współczesnych inżynierów oraz ich wkładu w branżę budowlaną.

Zważywszy na szczególnie bogate doświadczenie oraz zaangażowanie w rozwój branży z pełną satysfakcją postanowiliśmy nominować Pana mgr inż. Damiana Łokaja do tytułu „Inżynier Roku 2016” – mówi Mateusz Kownacki, Dyrektor FIDIC Poland

Damian Łokaj urodził się w Zamościu w 1984 roku. Charakteryzuje się szczególnymi cechami, takimi jak kreatywność, samodoskonalenie się posiada też imponującą wiedzę techniczną opartą na bogatym doświadczeniu oraz wykształceniu, dzięki którym zwrócił naszą uwagę. W 2008 roku ukończył Politechnikę Lubelską, uzyskując tytuł magistra inżyniera, w 2011 uzyskał uprawnienia budowlane bez ograniczeń do projektowania i kierowania robotami budowlanymi w specjalności drogowej, w 2013 został absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego (studia MBA -master of business administration), w 2016 zyskał dyplom z prawa handlowego i gospodarczego na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Obecnie kształci się na Politechnice Krakowskiej aby uzyskać uprawnienia na audytora bezpieczeństwa ruchu drogowego. Swoją pracę zawodową zaczął już na drugim roku studiów w jednym z lubelskich biur projektowych. Po odbyciu praktyki projektowej, rozpoczął pracę w wykonawstwie przy jednoczesnej współpracy z Politechniką Lubelską, gdzie prowadził kilka przedmiotów z zakresu projektowania oraz technologii. Swój kierunek badań naukowych skierował w stronę innowacyjnych w swoim czasie w Polsce mieszanek mineralno-asfaltowych na ciepło przy zastosowaniu takich dodatków jak Zeolit czy Sasobit. Bezcenne doświadczenie zawodowe zdobył wyjeżdżając w 2009 roku na kontrakt zagraniczny „Przebudowa autostrady I95 New York -New Jersey”. Swoje doświadczenie zza oceanu postanowił wykorzystać w pracy na autostradzie A2 Stryków –Konotopa gdzie w 2012 pełnił funkcję Inżyniera Rezydenta oraz przy kontrakcie A1 Stryków – Tuszyn tutaj pełnij funkcję technologa materiałowego. W 2013 roku powierzono mu funkcję zarządzania oraz koordynowania inwestycjami pod klucz na terenie całej Polski w jednej z największych firm inżynierskich na świecie z siedzibą w Warszawie. W 2014 roku Damian Łokaj pełnił również funkcję doradcy technicznego w pilotażowym projekcie w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju. Uznanie za szczególne umiejętności w zarządzaniu uzyskał w 2014 roku otrzymując europejską nagrodę za utworzenie nowatorskiej metodyki zarządzania inwestycji w branży drogowej. Pan Damian jest również autorem kilkunastu publikacji ogólnopolskich z zakresu technologii, rozwiązań projektowych oraz interesującego spojrzenia na zarządzenie w branży budowlanej. Warto wspomnieć, że jest też autorem m.in. projektu drogi kołowania na lotnisku w Świdniku oraz koncepcji projektu przebudowy wewnętrznej obwodnicy Zamościa, która uzyskała dofinansowanie ze środków unijnych.

 Wyniki konkursu będą ogłoszone na przełomie września 2017 roku.

Gratulujemy i trzymamy kciuki!

3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Waldemar

Gratulujemy sukcesu i nominacji.

kolega
Reply to  Waldemar

Gratulacje i trzymam kciuki

kolega
Reply to  kolega

gratulacje i powodzenia