Nowoczesna chce referendum przeciwko reformie edukacji

0
1098

“Bronimy Edukacji przed chaosem, bylejakością i ideologizacją!” – deklarują działacze partii Nowoczesna i zachęcają do składania podpisów pod wnioskiem o referendum przeciwko reformie edukacji, zainicjowanego przez  Związek Nauczycielstwa Polskiego.

Swoje zastrzeżenia i obawy co do planowanej reformy edukacji, która zakłada likwidację gimnazjów oraz przywrócenie 8 – letnich klas podstawowych i 4 – letnich liceów, przedstawili dziś, 16. 02. 2017 r. na Konferencji prasowej – Posłanka Nowoczesnej Kornelia Wróblewska, Sławomir Ćwik – wiceszef regionu lubelskiego Nowoczesnej oraz dr Kazimierz Chrzanowski – wieloletni dyrektor Wydziału Edukacji w Urzędzie Miasta Zamość.

Pomysł Resortu Edukacji o stworzeniu reformy szkół spadł na nas jak grom z jasnego nieba. Wszyscy są zaskoczeni tempem, jakością, brakiem konsultacji, nie liczeniem się z opinią ekspertów, nauczycieli, rodziców, dyrektorów gimnazjów i oczywiście samorządowców, których to bardzo mocno dotknie – mówiła Kornelia Wróblewska. – Nie podoba nam się sposób przeprowadzania tej reformy, to, że PiS nie liczy się ze zdaniem ekspertów, nie podoba nam się tempo i chaos jaki wokół tego powstał, nie podoba nam się chamstwo i buta Minister Zalewskiej – wyliczała Posłanka.

Wróblewska wyraziła także swoje zaniepokojenie podpisanym przed dwoma dniami przez Minister Edukacji rozporządzeniem w sprawie podstawy programowej kształcenia ogólnego. Według niej została ona przygotowana w pośpiechu i jest mocno okrojona z istotnych treści edukacyjnych. – Sprzeciw budzi również tempo prac nad nowymi podręcznikami, które mają powstać w niespełna 4 miesiące. Praca w takim pośpiechu na pewno nie będzie pozbawiona błędów – podkreśliła.

Działacze partii Nowoczesna, póki co chcą zebrać jak najwięcej podpisów pod wnioskiem o referendum. – Nawet jeśli nie dojdzie ono do skutku, to pokażemy swój sprzeciw wobec działań rządu – zapewniają jednogłośnie.

 

Poprzedni artykułPubliczna debata Wójta i Posła
Następny artykułNowe wózki dla Caritas
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments