Poezja Eugeniusza Cybulskiego w Zamojskiej Biesiadzie Literackiej

0
958

23 lutego 2017 r. o godz. 16.00 w Bibliotece Głównej Książnicy Zamojskiej (ul. Kamienna 20) w Zamościu rozpocznie się Zamojska Biesiada Literacka z udziałem Eugeniusza Cybulskiego, autora tomu poetyckiego Pejzaże i weduty sonetowe. Zbiór ten ukazał się w 2016 roku i jest zapisem utworów powstałych w latach 2002 – 2015 głównie na kanwie spotkań z ludźmi, odwiedzanych przez autora miejsc, inspirowanych codziennością, a także będących wyrazem uznania dla ludzkich umiejętności i talentów.

Zapraszamy wszystkich do udziału w spotkaniu (wstęp wolny), podczas którego będzie można również nabyć wspomniany tomik poetycki wraz z dedykacją.

Eugeniusz Marian Cybulski (ur. w 1934 r.), absolwent Liceum Ogólnokształcącego im. J. Zamoyskiego w Zamościu, Politechniki Warszawskiej, nauczyciel i dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych w Zamościu, inspektor oświaty i wicekurator, Prezydent Miasta Zamość w latach 1981-1990, kierownik Urzędu Rejonowego w Zamościu oraz Sekretarz Powiatu Zamojskiego, a także Radny Rady Miasta Zamość (w l. 1994-2014). Za działalność zawodową i społeczną wielokrotnie odznaczany, w tym Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Złotym Krzyżem Zasługi. Człowiek o nieprzeciętnej osobowości, wrażliwy na piękno, o szerokich zainteresowaniach artystycznych – muzycznych, plastycznych i literackich. Zbiór poetycki Pejzaże i weduty sonetowe, w opracowaniu Bogusławy Racewicz-Białek, oprawie graficznej Romana Muchy oraz opatrzonej posłowiem prof. Stanisława L. Popka ukazał się przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Zamość.

przygotowała: Halina Zielińska, Książnica Zamojska, Dział Promocji i Upowszechniania Czytelnictwa

Poprzedni artykułBedą kolejne lodowiska. Utworzą je strażacy
Następny artykułRusza Akcja “Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”. Można zgłaszać atrakcje turystyczne
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments