Zajęcia adaptacyjne dla przyszłych przedszkolaków

1
1116
- reklama-

Przedszkole Miejskie nr 1 w Zamościu już od lutego zaprasza kandydatów na przedszkolaków wraz z rodzicami na zajęcia adaptacyjne.

Planujesz od września posłać swoją pociechę do przedszkola? Pierwsze dni w przedszkolu to dla najmłodszych ogromny stres związany z koniecznością przebywania w nieznanym dotąd miejscu, z obcymi sobie osobami. Aby zaoszczędzić swojemu maluchowi niepotrzebnych nerwów, już dziś poślij go na zajęcia adaptacyjne pn. „Idzie Maluch do przedszkola” organizowane w Przedszkolu nr 1.

Kolejny raz organizujemy takie zajęcia w naszej placówce. Innowacją jest to, że jako jedyne przedszkole zaczynamy już od lutego. W poprzednich latach świetnie się to sprawdziło więc w tym roku powtarzamy akcję – mówi Dorota Szewczyk, Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 1 w Zamościu. Jak podkreśla – Zajęcia adaptacyjne mają na celu: integrację dzieci i rodziców z przedszkolem, przybliżenie rodzicom form pracy z dziećmi, eliminację stresu związanego z rozpoczęciem roku przedszkolnego, a także zapoznanie z pomieszczeniami przedszkola ( szatnia, sale zajęć, łazienki).

Zajęcia odbywać się będą w każdy ostatni piątek miesiąca. Pierwsze – już 24. 02. 2017 r. (piątek) w godz. 10.00 – 11.00. Kolejne – 31 marca, 28 kwietnia, 26 maja 30 czerwca oraz w 29, 30 i 31 sierpnia).

 

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
młodzi rodzice

świetny pomysł… Gratulujemy!