Na co do kina w Walentynki?

0
1049
- reklama-

Walentynki to jeden z tych dni w roku, kiedy kina przeżywają prawdziwe oblężenie. Dlatego już dziś warto zapoznać się z repertuarem i zarezerwować bilety. W Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu przedłużony weekend walentynkowy potrwa od 10 do 14 lutego 2017. Na ekranach zamojskiego kina: „Ciemniejsza strona Greya” – najbardziej oczekiwana i najgorętsza produkcja roku; „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” – opowieść o autorce najpopularniejszego w Polsce poradnika o miłości; „Jackie” – nominowany do trzech Oscarów film z życiową rolą Natalie Portman oraz „Nauczycielka”, „John Wick 2”, „Ślady stóp”, „Balerina” i „Lego® Batman: Film”. Na wybranych seansach konkursy z nagrodami. To będą wyjątkowo gorące walentynki!

Poniżej możecie się zapoznać z niektórymi propozycjami filmowymi.

CIEMNIEJSZA STRONA GREYA

Jamie Dornan i Dakota Johnson powracają jako Christian Grey i Anastasia Steele w filmie „Ciemniejsza strona Greya”, drugiej części ekranizacji światowego bestsellera E.L. James. Kiedy po bolesnym rozstaniu Christian próbuje nakłonić Anę do powrotu, ona stawia nowe warunki. Próby odbudowania związku, zyskania stabilizacji i spokoju torpedują postaci z przeszłości Christiana, które pojawiają się nagle, w najmniej spodziewanych okolicznościach, chcąc rozbić to, co budują młodzi.

JACKIE

Nominowany do Oscara Darren Aronofsky przedstawia kulisy jednego z najbardziej wstrząsających momentów w dziejach Ameryki – zabójstwa JFK, widzianego oczami Pierwszej Damy. Jacqueline Bouvier Kennedy ma 34 lata, kiedy jej mąż zostaje wybrany na Prezydenta Stanów Zjednoczonych. Elegancka i stylowa, od razu staje się globalną ikoną, jedną z najbardziej znanych kobiet na świecie. 22 listopada 1963 roku podczas wyborczej podróży do Dallas, ginie John F. Kennedy, a pogrążona w żałobie Jacqueline, na pokładzie Air Force One, powraca do Waszyngtonu. Mierząc się z tragedią, postanawia kontynuować dzieło męża. W ciągu kilku dni nie tylko dopisze triumfalny koniec do mitu JFK, ale też ugruntuje legendę, której na imię… Jackie.

SZTUKA KOCHANIA. HISTORIA MICHALINY WISŁOCKIEJ

Michalina Wisłocka napisała książkę, która zmieniła wszystko. Ale zanim „Sztuka kochania” podbiła rodzimy rynek księgarski i zrewolucjonizowała seksualność PRL-u, jej autorka musiała przejść długą drogę. Słynna ginekolog poświęciła lata na przełamywanie konserwatywnej obyczajowości i przepychanki z bezduszną cenzurą. Opowieść o powstaniu „Sztuki kochania” Michaliny Wisłockiej to historia rewolucji seksualnej w wersji PRL.

Szczegółowe informacje oraz repertuar dostępny na: www.stylowy.net

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments