Wójt Gminy Zamość przeciwny wprowadzeniu kadencyjności w samorządach

2
1165
- reklama-

Maksymalnie dwie kadencje dla prezydentów miast, burmistrzów i wójtów- takie zmiany w ordynacji wyborczej, planuje wprowadzić Prawo i Sprawiedliwość. Partia chce by zaczęły one obowiązywać już od przyszłych wyborów samorządowych, na jesieni 2018 r. Obostrzenia te według Prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego – mają zapobiec tworzeniu się lokalnych układów, a także dać  szansę dojścia do władzy innym kandydatom. Plany ograniczenia liczby kadencji spędzają sen z powiek wielu samorządowcom.

Krytycznie wobec tych zmian opowiada się m. in. Wójt Gminy Zamość, Ryszard Gliwiński, który wraz z Radnymi wystosował pismo skierowane m.in. do Prezydenta Andrzeja Dudy, Premier Beaty Szydło, Prezes Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej.

Poniżej publikujemy treść stanowiska.

Jak podał Kurier Lubelski, w ubiegłą sobotę w Lublinie z inicjatywy działaczy PSL powstał wojewódzki oddział Ruchu Obrony Polskiej Samorządności. Do grupy kilkuset samorządowców, którzy podpisali deklarację sprzeciwiającą się planom PiS, dołączył także Wójt Gliwiński.


 

 

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
MadMax

Wójt już powinien odejść , jest za długo i nie może przełknąć że to tak nagle mu się urwie koryto , a że świnie kwiczą jak się im je odbiera to normalne . Z całym szacunkiem do wójta , ale czy nie uważa ten pan że kadencyjność usprawni pracę samorządów , gdyż wizja jednego pana nie musi być wizją większości a przez to że jest ciągle ten sam wójt ludzie nie angażują się w sprawy gminy bo myślą że ze starą nomenklaturą i tak nie wygrają. Od lat wójt wciska kit ludziom o tym że jest apolityczny a wiadomo że PSL go popiera i mówienie bzdur o tym że polityka samorządu to nie polityka partii jest nie prawdziwa . Największe przekręty po PO to PSL robił i ciągle to robi . Spawa z olejem opałowym która wisi w trybunale a powiązana jest z PSL i inne o których wielu słyszało i wie ale nie mówią bo posady ważniejsze . Cały wschód a szczególnie Zamojszczyzna zapomniana przez inwestorów i polityków dopiero jak trzeba głosów to pamiętają . A pan wójt w składzie rady gminy ma 75 % radnych ze swojego komitetu wyborczego , to chyba jakiś żart jeśli chodzi o demokrację . Wielki krzyk się podniósł w samorządach bo o to będą koryta zabierać a co oni zrobią jak tylko koryta zawsze pilnowali , a oni myśleli że na wieki je dostali :):):):):):)

Paweł Obrycki

Tutaj mówią że jak:” świnie odgania się od koryta to one … kwiczą”. Wójt & Co nie są wyjątkiem.