Coraz mniej mieszkańców w Zamościu

11
3182

Zamość ma coraz mniej mieszkańców, tak wynika z danych za 2016 r., udostępnionych przez zamojski Magistrat.

Jak podał Wydział Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Zamość, w minionym 2016 roku roku wydano 7204 dowodów osobistych. Dla przypomnienia w 2015 roku wydano 7430 dowodów osobistych. Ubyło także zameldowanych w mieście mieszkańców.

W 2016 roku na stałe zameldowanych mieszkańców Zamościa było 62 951 , natomiast czasowo  2 021 osób. To mniej niż rok wcześniej. W roku 2015 na stale zameldowanych mieszkańców było 63 868, a czasowo  2 127 osób.

 

Poprzedni artykułNie mieli studniówki przez stan wojenny. Po latach zatańczą poloneza.
Następny artykuł14 dni na dofinansowanie wymiany Centralnego Ogrzewania
Subscribe
Powiadom o
11 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

A czym tu sie dziwic jak nie ma pracy w Zamościu ludzie uciekają z niego. ..i bedzie ich coraz mniej

Anonimowo
Reply to  Anonimowo

brak pracy i zagnębianie mieszkańców przez nadmierne kontrole policyjne kończące się mandatami.. ja jak i wielu moich znajomych wyjechało z tego powodu. Nie da się normalnie żyć. Taksówki i radiowozy.

Anonimowo
Reply to  Anonimowo

I e,,L”ki na każdej ulicy i skrzyżowaniu :/

A2

Ktoś już przede mną napisał. Brak pracy.
Brak pracy to brak perspektyw…
Nawet Tomaszów Lubelski ma WSK oraz RST roztocze, gdzie dużo ludzi ma zatrudnienie, a w Zamościu? Spomasz, który nie wiem w jakiej jest kondycji. Miasto ma niesamowity potencjał, to z naszego miasta wywodzi się wielu inżynierów zyskujących sławę w przemyśle. Ci ludzie chętnie prowadziliby działalności w Zamościu, zakładali firmy, mieszkali by tutaj. Ale nie, Zamość inwestuje w zabytki. Gdyby miasto pomagało w rozwinięciu przemysłu, np. ciężkiego – Nie mówię o hutach, ale o nowoczesnych kuźniach, to wielu ludzi znalazłoby zatrudnienie oraz zamieszkało u nas. Zamość jest ładnym i czystym miastem. Może zainwestować w przemysł przetwórstwa żywności? Naszych okolicznych ziem zazdroszczą Nam w całej Polsce, tylko co z tego, jeśli nie możemy tego u nas przerobić, bo i gdzie ?…

Onomatopeja
Reply to  A2

Tak, zatruć kuźniami czyste powietrze. Mamy mieć smog jak wszyscy + metale ciężkie?

Ewa

Tak młodzi ludzie uciekają z tego pięknego miasta.
Nie ma pracy -ukończyli studia i zostają tam,gdzie jest praca.Przyjeżdźają w odwiedziny puki rodzice jeszcze żyją.I tak Zamość będzie się wyludniał.a chyba szkoda.

Zam

Zamiast igrzysk i sztucznych choinek warto pomyśleć o pracy dla mieszkańców. Suche liczby z PUP nie mają tu znaczenia. Bezrobocie statystycznie maleje ale jedynie z powodu zmniejszające się liczby mieszkańców.

Bystry
Reply to  Zam

Statystyka dotyczy liczby osób bezrobotnych w stosunku do liczebności populacji. Jakim cudem zmniejszająca się liczba mieszkańców miałaby zaburzyć matematycznie tę proporcję? Logika nieuków i tyle.

bolo

smród,brud i ubóstwo…

Anonimowo

Kilka lat trwało wyniszczanie gospodarki Zamościa, na korzyść odzyskiwania i remontów prywatnych majątków , teraz możemy tylko pomarzyć o powrocie do żywych przez Zamość , zabytki też umrą z czasem ,jeśli nie będzie komu i za co o nie dbać , nie ma podatków, nie budżetu :/

Iza

mysle ze do poczytania i analizy przez pana Prezydenta