Gimnazja do likwidacji. Prezydent podpisał ustawę

6
1878
fot.http://www.gimnazjum7.zamosc.pl/
GAIA

Dziś Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o reformie edukacji. Od przyszłego roku zacznie się wygaszanie gimnazjów. Powrócą 8 – letnie szkoły podstawowe oraz 4 – letnie licea.

Wprowadzenie reformy oznacza likwidację 7684 gimnazjów w całej Polsce. W Zamościu do likwidacji pójdzie 12 placówek, a powiecie zamojskim 27.

Związek Nauczycielstwa Polskiego, który był przeciwny reformie, oszacował, że wyniku jej wdrożenia pracę straci ok 27 tys. nauczycieli w całej Polsce.

Zwolennicy likwidacji gimnazjów podkreślają, że potrzebny jest dłuższy okres kształcenia w poszczególnych szkołach, a 3- letnie gimnazja i licea były szkołami w których nauka trwała zbyt krótko.

Według planów MEN wygaszanie gimnazjów rozpocznie się od roku szkolnego 2017/2018, wtedy też uczniowie, którzy ukończyli w roku szkolnym 2016/2017 klasę 6 szkoły podstawowej pójdą do klasy 7. Rekrutacja do gimnazjów nie będzie już prowadzona. W czerwcu 2019 r. gimnazja opuści ostatni rocznik, tym samym przestaną istnieć.

 

6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
PiS Zamość

Mądra decyzja Pana Prezydenta. Dziękujemy

Robert
Reply to  PiS Zamość

Nie zesraj się z radości tylko pomyśl o zwalnianych nauczycielach.

PiS Zamość
Reply to  Robert

Dobrzy nauczyciele bedą uczyć. Reszta na bruk.

Małgorzata ł

bardzo mądra decyzja. niech pogonią nauczycieli szczególnie z gimnazjum nr 7 !!!

Katarzyna Wasilewska

A ja poprosze obiecany etat, ktorego mam podobno nie stracic.
Będę bardzo wdzięczna za pomoc w znalezieniu pracy jako nauczyciel muzyki, wf ze specjalizacją oligofrenopedagogiki w jakiejkolwiek szkole… bo kocham swoj zawód wykonywac a nie bede miala gdzie

ja2017

bardzo madra decyzja a nauczyciele przed wprowadzeniem gimnazjow tez protestowali