UWAGA na oszustów! Próbują wyłudzić pieniądze!

2
1341

Prowadzisz działalność gospodarczą i otrzymałeś list lub email z wezwaniem do uregulowania opłaty rejestracyjnej? Uważaj! Padłeś ofiarą naciągaczy!

Oszuści próbują wyłudzić od niczego nieświadomych przedsiębiorców, pieniądze za wpisanie ich firmy do rejestru. Należy wiedzieć, iż takie płatne rejestry prowadzone są przez prywatne firmy, działające na granicy prawa. Podszywają się one (posługując się podobnie brzmiącą nazwą) pod Centralną Ewidencję i Informację o Działalności Gospodarczej (CEIDG), prowadzoną przez Ministerstwo Rozwoju.

Poniżej prezentujemy treść takiego pisma, które otrzymała nasza czytelniczka.

Naciągacze w wysyłanych przez siebie pismach wzywają do „uregulowania fakultatywnej opłaty rejestracyjnej w wysokości 295 zł” (fakultatywnej – a więc nieobowiązkowej!). Dla większej wiarygodności, powołują się na akty prawne. Informują także, że „niedokonanie terminowej płatności spowoduje zmiany opisane w regulaminie”. W rzeczywistości regulamin taki nie istnieje.

Ministerstwo Rozwoju apeluje o zachowanie ostrożności. Na ich stronie internetowej czytamy: Uprzejmie informujemy, że Ministerstwo Rozwoju nie wysyła żadnych komunikatów dotyczących wezwania do zapłaty, na adresy korespondencyjne oraz e-mailowe przedsiębiorców. Wszelkie czynności wykonywane w CEIDG są BEZPŁATNE !”

- reklama-
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Monter

A państwowi urzędnicy prokurator nic z tym nie robia ba jest za duza afera moim zdaniem zamieszanych z Rzędu

Szymon

Witam
Ja sam osobiście dostałem 3 takie listy jestem ciekaw w jaki sposób oszuści mają nasze dane z tego co widzę ktoś z urzędu musi je przekazywać