82 mln zł z UE na budowę obwodnicy! I wypowiedź Prezydenta Andrzeja Wnuka (Wideo)

3
1679

Będzie obwodnica
Zamość dostanie prawie 82 mln unijnego dofinansowania na przebudowę tzw. zachodniej obwodnicy miasta, od al. 1 maja do końca ul. Szczebrzeskiej – podało w czwartek po południu Ministerstwo Rozwoju.
– Ten projekt kosztował nas ponad rok wytężonej pracy. Tym bardziej cieszę się, że wszystko poszło zgodnie z planem – mówi prezydent Zamościa Andrzej Wnuk. – I tym bardziej jestem wdzięczny wszystkim tym, którzy wsparli nas w walce o dofinansowanie z UE, zwłaszcza naszym parlamentarzystom, Beacie Mazurek i Jerzemu Chróścikowskiemu.
Zamość znalazł się w gronie 16 miast, które w ramach rozstrzygniętego 5 stycznia konkursu dostaną pieniądze na kluczowe inwestycje drogowe z programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Co ważne, projekt miasta został sklasyfikowany na bardzo wysokim, 4. miejscu. Dzięki temu dostaniemy 100 proc. wnioskowanego wsparcia, dokładnie 81 867 760 zł.
Przebudowa zachodniej obwodnicy miasta obejmuje odcinek drogi krajowej nr 74 – od al. 1 maja (most na Łabuńce), przez Dzieci Zamojszczyzny aż do granic miasta na końcu ulicy Szczebrzeskiej (okolice „Rolniczaka”). Dla kierowców oznacza to ponad 5 km 400 metrów nowoczesnej dwupasmówki z rondami w miejscu dotychczasowych skrzyżowań. W ciągu najbliższych tygodni miasto ogłosi przetarg na opracowanie dokumentacji. Jeśli nie pojawią się dodatkowe komplikacje, prace budowlane mają szanse rozpocząć się już na początku przyszłego roku.
Poniżej link do listy rankingowej konkursu, w załączeniu fotka al. 1 maja
http://cupt.gov.pl/files/inne/lista_rankingowa_4_2_(2017-01-05).pdf

1
2
Poprzedni artykułBędzie obwodnica – są pieniądze
Następny artykułUWAGA na oszustów! Próbują wyłudzić pieniądze!
Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Andriu

https://twitter.com/JerzyKwiecinski/status/817805557511979009
Szkoda, że Prezydent nie potrafił napisać ile w tym wkładu Posla Zawiślaka. Wiceminister nie miał takiego problemu.

wojtek

chyba niewielka, zdecydowanie wieksza była pomoc Beaty Mazurek i Jerzego Chruścikowskiego.

… [Trackback]

[…] Here you can find 97346 additional Information on that Topic: kurierzamojski.pl/2017/01/06/82-mln-zl-z-ue-na-budowe-obwodnicy-i-wypowiedz-prezydenta-andrzeja-wnuka-wideo/ […]