Orszak Trzech Króli – trasa przemarszu, wyłączone z ruchu ulicę (mapka)

0
1443

Informacje porządkowe o III Orszaku Trzech Króli w Zamościu

Orszak Trzech Króli to największe jasełka uliczne na świecie. III edycja Orszaku Trzech Króli w Zamościu odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne. Podobnie będzie w ponad 500 miastach i miejscowościach w Polsce i za granicą.

Na czas formowania się i wyruszenia spod Katedry Orszaku zostanie 
wyłączony z ruchu pojazdów odcinek ul. Szczebrzeskiej – wzdłuż Katedry – 
od ul. Akademickiej do ulicy Zamkowej (zgodnie z załączoną mapą).
Znaki i bariery zamykające ruch pojawią się w późnych godzinach wieczornych 5 stycznia br. W trakcie trwania przemarszu ulicami Miasta Zamość, ruch drogowy zabezpieczony będzie przez odpowiednie służby – Straż Miejską, Policję, OSP Gminy Zamość, które również zadbają o bezpieczeństwo uczestników Orszaku.

Organizator – Stowarzyszenie Sympatyków Orszaku Trzech Króli w Zamościu zobowiązane zostało w umowie o bezpłatnej współpracy z Fundacją Orszak Trzech Króli m.in. do stworzenia scenariusza nieodbiegającego w sposób istotny od tradycyjnego scenariusza jasełkowego, w tym do nie umieszczania postaci bajkowych.
W czasie Orszaku jedynymi sztandarami, flagami i oznaczeniami mogą być tylko te, które przygotuje i zaakceptuje organizator.

Zabezpieczenie opieki medycznej: karetka pogotowia wraz z ratownikami od godz. 10.30 będzie znajdować się przy Katedrze Zamojskiej, natomiast podczas przemarszu na końcu grupy kolędników.

Toalety zostały zabezpieczone przy salkach obok Katedry oraz w szaletach miejskich przy Bramie Szczebrzeskiej, na ul. Królowej Jadwigi i ul. Łukasińskiego.

Na Rynku Wielkim znajdować się będzie szopka z żywymi zwierzętami, będą też koksowniki do ogrzania sie, gorące napoje i grochówka żołnierska, oraz słodkie „szczodraki” zamojskie i „gwiazdki królewskie”.

Prosimy ubrać się stosownie do temperatury, byśmy z radością mogli kroczyć do stajenki Betlejemskiej i powitać Dzieciątko Jezus.
Zapraszamy do wspólnego kolędowania i pielęgnowania naszych bogatych tradycji, związanych z okresem Bożego Narodzenia.

KOLĘDUJMY RAZEM!
Stowarzyszenie Sympatyków Orszaku Trzech Króli

 

Poprzedni artykułHej Kolęda…Gmina Zamość rozśpiewana
Następny artykułRatusz ogłasza konkurs na logo Roku Leśmianowskiego
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments