Hej Kolęda…Gmina Zamość rozśpiewana

0
1433
GAIA

Dwa styczniowe wieczory w czterech miejscowościach Gminy Zamość będą wypełnione kolędami i pastorałkami. W organizację wspólnego śpiewania zaangażowali się mieszkańcy, Koła Gospodyń, Rady Sołeckie przy współpracy z Urzędem Gminy Zamość.

6 stycznia 2017 r., w Siedliskach odbędzie się Wieczór Kolęd i Pastorałek. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych na godzinę 18:00 do świetlicy w „starej szkole”. W ramach Siedliskiego Wieczoru Kolęd i Pastorałek, oprócz wspólnego śpiewania, zaplanowano m.in. okolicznościową prezentację wierszy w wykonaniu najmłodszych mieszkańców miejscowości. Na piątkowy wieczór zapraszają wspólnie Sołtys Siedlisk i Rada Sołecka oraz Koło Gospodyń Wiejskich, a także Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Zamość „Wspólnota”.

Altanka w Szopinku, od pewnego czasu jeden z najbardziej charakterystycznych punktów sołectwa, stanie się centrum śpiewania kolęd. Już 6 stycznia o 17:30 będzie można tam posłuchać najbardziej znanych kolęd. Do „Wspólnego kolędowania przy altance” w pierwszy piątek Nowego Roku zapraszają Sołtys Szopinka i Rada Sołecka oraz miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich, a także współorganizatorzy: GOK i Samorząd Gminy Zamość. Jak pogoda pozwoli, to wspólne śpiewanie uczestnikom spotkania w Szopinku umili ognisko.

Aktywna społeczność Sitańca Wolicy i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Parafii Sitaniec zapraszają 8 stycznia 2017 r. do Gminnego Ośrodka Kultury w Wysokiem na „Wieczór z kolędą”. Otwarte spotkanie o charakterze bożonarodzeniowym rozpocznie się o godzinie 17:00 i zapowiada się bardzo atrakcyjnie – w programie zaplanowano kilka występów artystycznych. Jasełka zaprezentuje grupa młodzieży z KSM, skupiona przy Parafii św. Bartłomieja Apostoła w Sitańcu. Z krótkim koncertem wystąpi również utytułowany Chór Sitanianie pod dyrekcją Ireny Dużyńskiej. Na niedzielny wieczór w GOK-u w Wysokiem zapraszają wspólnie Sołtys Sitańca Wolicy z Radą Sołecką i miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich, a także młodzież z KSM oraz GOK i Samorząd Gminy Zamość.

Zgrana grupa dorosłych mieszkańców Lipska nie po raz pierwszy postanowiła wystawić Jasełka. Wzorem lat ubiegłych spektakl będzie można obejrzeć w pierwszą niedzielę po święcie Trzech Króli. Widowisko jasełkowe będzie głównym elementem świątecznego spotkania otwartego okolicznych mieszkańców, które odbędzie się 8 stycznia 2017 r. o godzinie 14:00 w świetlicy wiejskiej w Lipsku. Organizatorami niedzielnej lipskiej atrakcji są miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich, Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Lipsku, GOK i Samorząd Gminy Zamość.

Źródło: Gmina Zamość

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments