Ruszają dofinansowania do kolektorów słonecznych w Gminie Zamość

4
2118
GAIA

GoldSun to niekwestionowany lider na rynku w dziedzinie energii odnawialnej. Firma zajmuje się sprzedażą i montażem elektrowni fotowoltaicznych, pomp ciepła oraz kolektorów słonecznych. Specjaliści GoldSun, co wyróżnia ich spośród innych firm na rynku energii odnawialnej, zajmują się również przygotowywaniem wniosków o dofinansowania.

Jak poinformował nas Radosław Szewczuk właściciel „GoldSun” projekty Gminy Zamość pn. „Odnawialne źródła energii w Gminie Zamość – część I” oraz  „Odnawialne źródła energii w Gminie Zamość – część II” zostały zakwalifikowane do dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata  2014 – 2020. W środę 28 grudnia 2016 r. Wójt Gminy Zamość Ryszard Gliwiński wraz ze Skarbnik Gminy Marią Zajączkowską, podpisał dwie umowy o dofinansowanie z Województwem Lubelskim.

Wnioski o dofinansowanie dotyczące montażu kolektorów słonecznych do podgrzewania ciepłej wody na nieruchomościach prywatnych położonych na terenie Gminy Zamość zostały złożone w czerwcu 2016 roku do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego. Dzięki projektom zostanie zainstalowanych ponad 1200 instalacji. Całkowita łączna wartość obu projektów to: 9 865 938 zł, z czego dofinansowanie będzie wynosić 7 569 895 zł, pozostałe koszty poniosą Mieszkańcy oraz Gmina Zamość, która zapewnia swój wkład w wysokości 5 %. Planowana techniczna realizacja zadania (montaż kolektorów) – druga połowa 2017 roku i 2018 rok.

Dalsze informacje dotyczące realizacji inwestycji będą na bieżąco publikowane na stronie Gminy Zamość. Z osobami ujętymi w projektach pracownicy Urzędu Gminy będą się kontaktować indywidualnie w późniejszym terminie (luty/marzec 2017 r.). Prosimy o cierpliwość.

- reklama-
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Monter

Goldsun proponuje kolektory próżniowe Nie dość ze drogie to efektywność cieplna jest słabsza niż płaskich. Sumarycznie trzeba więcej rur co wzrastają koszty i zajęcie większej powierzchni dachu.

Mieszkaniec
Reply to  Monter

W naszej gminie projektowane były kolektory płaskie. Panie monter masz pan złe informacje.

Co jest

jaki jest sens ekonomiczny dofinasowania korektorow produkowanych w Chinach? Zielono mi ale bez pracy to tymi korektorami zupy nie ugotuje

Anonimowo

A na zdjęciu baterie fotowoltaiczne a nie solary. Pozdrawiam