Zamość oczaruje świąteczną iluminacją

4
3646

Na zamojskich ulicach czuć już powoli świąteczną atmosferę. W grudniu Zamość stanie się świąteczną perłą Lubelszczyzny. Na Starym Mieście mieszkańców i turystów przywita niezwykłej urody 10-metrowa choinka oraz ogromny napis I LOVE ZAMOŚĆ. Montaż dekoracji rozpoczęto dziś, 28 listopada 2016 r.

Atrakcji będzie więcej.

Tańczące śnieżynki na Ratuszu

Mieszkańcy oraz osoby spędzające święta w Zamościu zyskają w tym roku pretekst do zimowych rodzinnych spacerów. Na fasadzie Ratusza zagoszczą dzięki projektorom śnieżne ruchome obrazy, które dodadzą świątecznego blasku całej okolicy.

Bombka pełna uśmiechu

Na Rynku stanie ponad 3-metrowa migocząca tysiącami świateł 3-metrowa bombka, w której każdy z mieszkańców może wygodnie usiąść i uśmiechnąć się do pamiątkowego zdjęcia w niecodziennej scenerii. To znakomite dopełnienie pięknej 10-metrowej bogato zdobionej choinki, która wygląda jak naturalne drzewo.

Kochamy Zamość na święta

Zamość przyciąga turystów przez cały rok. W grudniu 2016 roku miasto przygotowało niespodziankę w postaci ogromnego napisu I LOVE ZAMOŚĆ (2 x 10 m), który powinien z miejsca stać się najczęściej fotografowaną dekoracją świąteczną Zamościa.

– Stare Miasto to wizytówka Zamościa. Zależało nam, aby nasze miasto zyskało magiczne oblicze także zimą. Stąd pomysł na wyjątkowe dekoracje świetlne, obok których nie sposób przejść obojętnie. Liczymy, że zdjęcia iluminacji świątecznej w mediach społecznościowych przełoży się na jeszcze większe zainteresowanie naszym miastem jako destynacją turystyczną – mówi Marek Gajewski, Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Zamość.

Iluminacja świąteczna Zamościa obejmie także ulicę Grodzką, Solną oraz Moranda. Nad głowami przechodniów pojawią się klimatyczne sople świetlne.

Dekoracje świąteczne dla Zamościa przygotowała firma Multidekor z Piastowa, lider rynku iluminacji świątecznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Rafał Jaczyński, opiekun projektu w Multidekor mówi: – Cieszymy się, że nasze dekoracje przemienią i rozświetlą to wspaniałe miasto, jakim jest Zamość. Rynek Starego Miasta wyglądać będzie olśniewająco. Warto zauważyć, że Multidekor ponadto użyczy bezpłatnie miastu 4 duże prezenty świetlne na ronda oraz dekoracje latarni.

Tak będzie prezentował się Ratusz (wizualizacja)

Na zamojskiej Starówce trwa obecnie montaż świetlnych dekoracji świątecznych, trwają także prace nad budową lodowiska.

 

 

Poprzedni artykułGrad Prix dla Patryka Pawelca!
Następny artykułBarbórka w “Morandówce”
Subscribe
Powiadom o
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

naszym władzom to już konkretnie się poprzewracało kto to widzial lepiej te pieniądze przeznaczyć na jakieś dofinansowania dla bezrobotnych żeby dorobili aby mieć co do garnka na święta włożyć ale nie nobo po co pójdziemy zobaczyć choinkę na starówkę i wigilia obgoniona. i jeszcze ten napis. matko trzymajcie mnie niedługo jeszcze po angielsku kolendy będziemy śpiewać bo przecież I Love

Alex
Reply to  Anonimowo

@anonim Tak, wszystko rozdać na tanie wino. Niech to miasto jakoś wygląda w Polsce i na świecie, a bezdomni spadają ze starego miasta, bo tylko je szpeca.

Anonimowo

Miasto i dekoracja miasta jest dla wszystkich. Dla tych co mają i nie mają nic. Każdy znajdzie coś dla siebie i ten biedny i ten bogaty. Myślę, że Gospodarz Miasta Zamościa jest bardzo rozsądny i dla wszystkich starczy na skromne święta. Coś dla ducha i dla ciała. Mnie się bardzo podoba Zamość. Szkoda tylko, że na żywo nie mogę tego zobaczyć. Będę śledzić Waszą stronę. Pozdrawiam serdecznie.

Ludmiła

Miasto i dekoracja miasta jest dla wszystkich. Dla tych co mają i nie mają nic. Każdy znajdzie coś dla siebie i ten biedny i ten bogaty. Myślę, że Gospodarz Miasta Zamościa jest bardzo rozsądny i dla wszystkich starczy na skromne święta. Coś dla ducha i dla ciała. Mnie się bardzo podoba Zamość. Szkoda tylko, że na żywo nie mogę tego zobaczyć. Będę śledzić Waszą stronę. Pozdrawiam serdecznie.
Nie chcę być anonimowa. Kocham to miasto .
Ludmiła.