Grad Prix dla Patryka Pawelca!

0
1162
- reklama-

W miniony weekend, od 25-27 listopada w Połczynie – Zdroju odbył się 31. Ogólnopolski Turniej Sztuki Recytatorskiej i Poezji Śpiewanej im. Skamandrytów. Jury festiwalu w składzie: Joanna Szczepkowska, Agnieszka Babicz – Stasierowska, Agnieszka Dulęba -Kasza, Małgorzata Kałędkiewicz-Pawłowska, po wysłuchaniu 44 recytatorów i 5 śpiewających poezję, postanowiło przyznać nagrodę Grand Prix dla Patryka Pawelca z Zamościa.

Festiwal w Połczynie to wydarzenie z wieloletnią tradycją, na które przyjeżdżają najlepsi wykonawcy z całej Polski. Uczestnicy turnieju prezentują na nim dwa utwory, z czego jeden musi pochodzić z grupy poetyckiej „Skamander”. Patryk Pawelec zaprezentował fragmenty epilogu „Kwiatów Polskich” Juliana Tuwima oraz fragment dramatu Mateusza Pakuły pt. „Biały Dmuchawiec”.
Obecnie w Zamojskim Domu Kultury pod okiem Patryka Pawelca odbywają się warsztaty teatralne „Scena – Słowo – Energia”. Realizowane są w ramach projektu Stacja Kreatywna Piąta – zadanie „SOS dla młodzieżowych inicjatyw”. Projekt dofinansowany ze środków Miasta Zamość.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments