Podsumowano III Wojewódzki Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży „Inspiracje Twórczością Kornela Makuszyńskiego”, organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu. Wpłynęło na niego 376 prac z 36 placówek z województwa lubelskiego.

Komisja konkursowa w składzie: Jerzy Tyburski – artysta malarz, dyrektor Biura Wystaw Artystycznych Galerii Zamojskiej – przewodniczący jury, Dorota Nowosad – koordynator działalności społeczno – kulturalnej Spółdzielni Mieszkaniowej im. J. Zamoyskiego w Zamościu – członek jury, Mateusz Kitka – artysta plastyk, nauczyciel Liceum Plastycznego w Zamościu – członek jury, Agnieszka Bida – sekretarz jury, postanowiła przyznać nagrody i wyróżnienia w następujących kategoriach:

 

Kategoria I – uczniowie przedszkoli oraz uczniowie niepełnosprawni

Nagrody:

I nagroda: Lidia Grab, lat 5

II nagroda: Grzegorz Kasperczyk, lat 16

III nagroda: Emilia Buczak, lat 5

Wyróżnienia:

1.      Kamil Mazurek, lat 17

2.      Zuzanna Szabla, lat 6

3.      Szymon Lewusz , lat 5

4.      Izabela Czuk, lat 5

5.      Amelia Skóra, lat 6

Kategoria II – uczniowie klas I – III

Nagrody:

I nagroda: Dagmara Dąbrowska,  lat 8

II nagroda: Natalia Bartnicka, lat 7

III nagroda: Klaudia Gniecka, lat 8

Wyróżnienia:

1.      Daniel Czopek, lat 7

2.      Magdalena Szwanc, lat 8

3.      Zofia Kułakowska, lat 8

4.      Kacper Leśnicki, lat 9

5.      Dawid Strzałka, lat 8

6.      Aleksy Grabek, lat 7

7.      Marcelina Kliszcz, lat 9

8.      Dawid Dragan, lat 8

Kategoria III – uczniowie klas IV – VI

Nagrody:

I nagroda: Damian Wróblewski, lat 11

II nagroda: Julia Kłębukowska lat 11

III nagroda: Maja Brzozowiec, lat 11

Wyróżnienia:

1.      Kamil Kliszcz, lat 11

2.      Zofia Sołodzińska,  lat 12

3.      Jagoda Tukendorf, lat 12

4.      Klaudia Różańska, lat 11

5.      Luiza Podgórska, lat 12

6.      Wiktoria Warwasiewicz, lat 11

Kategoria IV – uczniowie gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych

Nagrody:

I nagroda: Natalia Muszałowska- Norko, lat 13

II nagroda: Hubert Łebkowski, lat 14

III nagroda: Julia Smalgren, lat 16

Wyróżnienia:

1.      Karolina Tarnowska, lat 13

Przyznano następujące nagrody specjalne:

Nagroda specjalna Dyrektora Biura Wystaw Artystycznych Galerii Zamojskiej Pana Jerzego Tyburskiego: Natalia Muszałowska- Norko, lat 13

Nagroda specjalna Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej im. J. Zamoyskiego w Zamościu Pana Jana Sadło: Gabriel Kaszuba, lat 7

Podsumowanie konkursu i  otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się  23 listopada 2016 roku (tj. środa) o godz. 13.30, w Galerii Sztuki Dziecka MDK „Na Kamiennej” w Zamościu.

 

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments