Hetman doskakuje do Chełmianki na dwa punkty!

0
1103

Hetman doskakuje do Chełmianki na dwa punkty !

Podwójnie zmobilizowani do Kocka udali się podopieczni Krzysztofa Rysaka. Po przegranej Chełmianki Chełm z rezerwami Górnika Łęczna zespół z Zamościa wykorzystał szansę doskoczenia na dwa oczka do drużyny prowadzonej przez Artura Bożyka. Hetman na wyjeździe pewnie pokonał 5:0 miejscowe Polesie. Bramki dla „biało- zielono-czerwonych” zdobywali Rafał Turczyn, Szymon Solecki, Oleksij Rodewicz, Damian Kupisz i w końcówce Błażej Omański.

SYTUACJA PRZED MECZEM

W bardzo dobrych nastrojach do niedzielnego spotkania w Kocku podchodzili podopieczni Krzysztofa Rysaka. Hetman w meczu na szczycie IV ligi pokonał 1:0 na wyjeździe rezerwy Górnika Łęczna wzmocnione zawodnikami z pierwszej kadry. Mimo to drużyna z Zamościa zajmowała drugie miejsce ze stratą pięciu oczek do Chełmianki. W o wiele gorszych humorach do kolejnej walki o ligowe punkty podchodzili piłkarze z Kocka. Polesie w czternastu kolejkach powiększyło swój dorobek punktowy o czternaście „oczek” i zajmowało piętnaste miejsce w tabeli IV ligi. W ostatniej kolejce gospodarz niedzielnego spotkania uległ 2:3 z Włodawianką. Po sobotniej kolejce wiadomo już, że Chełmianka uległa 1:2 z ostatnim rywalem Hetmana. Czy podopieczni Krzysztofa Rysaka wykorzystają tą wpadkę i zbliżą się do lidera na dwa „oczka”?

PRZEBIEG MECZU

Początek spotkania był nad wyraz trudny dla podopiecznych Krzysztofa Rysaka. Polesie swoją szansę na zdobycie gola upatrywało w kontrataku będąc dobrze ustawionym w defensywie. W 27 minucie dogodnej sytuacji po podaniu Rafała Turczyna nie wykorzystał Damian Kupisz. W kolejnej okazji Oleksij Rodewicz minimalnie nie trafił z rzutu wolnego. W 42′ – po błędzie defensywy drużyny z Kocka napastnik z Ukrainy podał do popularnego „Bońka”, który nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Tuż przed doliczonym czasem gry pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Szymon Solecki wyprowadzając swój zespół na prowadzenie 2:0. Gwóźdź do trumny na 3:0 z rzutu karnego w drugiej minucie doliczonego czasu gry zadał Oleksij Rodewicz.

Po przerwie to Hetman nadal dłużej utrzymywał się przy piłce. W 58 minucie po dośrodkowaniu z lewej strony Rafała Turczyna futbolówkę strzałem głową skierował Damian Kupisz. Chwilę później dobry strzał z pola karnego Łukasza Kamińskiego z trudem obronił golkiper z Kocka. W 86′ – wynik na 5:0 dla zespołu z Zamościa z prawego skrzydła ustalił Błażej Omański. Drugą część spotkania Polesie kończyło w dziewięciu. Najpierw za niesportowe zachowanie czerwoną kartkę obejrzał Tomasz Gałązka. Osiem minut później za drugi żółty kartonik boisko musiał opuścić Michał Wójcicki.