Prezydent pogratulował Wiktorowi sukcesu

0
1995

Prezydent Andrzej Wnuk spotkał się dziś w Ratuszu z Wiktorem Nurzyńskim z Zespołu Tańca Nowoczesnego “Raptis” z Zamościa, który zdobył wicemistrzostwo Europy na Mistrzostwach Europy w Tańcu Sportowym. Prezydent pogratulował młodemu tancerzowi ogromnego sukcesu.

Na spotkaniu w Ratuszu 18 – letniemu Wiktorowi towarzyszyła nauczycielki tańca, Anna Antoszczak pod okiem której w Zamojskim Młodzieżowym Domu Kultury szkolił się młody tancerz. Obecna była także Dyrektor Wydziału Oświaty w Zamościu, Agnieszka Kowal. Prezydent Andrzej Wnuk złożył gratulacje Wiktorowi i życzył dalszych sukcesów, wyraził także nadzieję na jego występ podczas uroczystego otwarcia nowej hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu.

O zakwalifikowaniu się Wiktora do udziału w Mistrzostwach Europy zadecydowało przejście kolejnych etapów kwalifikacji w tańcu nowoczesnym oraz zdobycie III miejsca na Mistrzostwach Polski. Prestiżowy turniej taneczny European Championship in Modern Dance Sport Poland na którym Wiktor wywalczył  II miejsce w kategorii solo house i IV miejsce w kategorii solo hip-hop, odbywał się w dniach 21-23 października w Bełchatowie. Wzięli w nim udział tancerze ze Słowacji, Rosji, Ukrainy, Węgier i Polski, których oceniało międzynarodowe jury.

Wiktor ciężko zapracował na swój sukces. Taniec trenuje już od 12 lat. Zaczął w wieku 6 lat.

Trenuję bez ustanku. Kiedy mam tylko wolną chwilę, między szkołą, a odrabianiem lekcji włączam muzykę w domu i ćwiczę. Na sali treningowej to jest tylko doszlifowanie tego, co się ćwiczy na co dzień w domu – powiedział podczas spotkania w Ratuszu, Wiktor.

Młody tancerz zapytany o plany na przyszłość odpowiedział, iż marzy o poprawieniu  swojego wyniku i zdobyciu tytułu Mistrza Europy w Tańcu Sportowym.

 

 

 

Poprzedni artykułPrzed nami kolejny Zamojski Jarmark Świąteczny
Następny artykułMuzyczna wizytówka Zamościa
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments