80 – lecie Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu

0
819
GAIA

Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu w tym roku obchodzi jubileusz 80 – lecia działalności. W ramach obchodów okrągłej rocznicy zaplanowano konferencję naukową zatytułowaną „Henryk Sienkiewicz – przesłania i konteksty w literaturze polskiej”.

Konferencja odbędzie się 16 listopada 2016 roku o godz. 10.00 w sali widowiskowej Zamojskiego Domu Kultury (ul. Partyzantów 13).

W programie uroczystości znajdą się: przemówienia okolicznościowe, prezentacja dziejów Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu od czasu powstania po dzień dzisiejszy (1936 – 2016). Wykład „Henryk Sienkiewicz w polskiej literaturze muzycznej” wygłosi Magdalena Chrenkoff z Akademii Muzycznej w Krakowie. Dorota Grzymała (Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie) zaprezentuje przemówienie  „O Henryku Sienkiewiczu w trzech ciekawostkach”. „Sienkiewicz – Noblista – Polak” –  to wykład, który zostanie przedstawiony tego dnia przez Lucynę Daniłow ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Zamościu.

W trakcie uroczystości nastąpi podsumowanie konkursów sienkiewiczowskich oraz wręczenie nagród laureatom. O oprawę muzyczną wydarzenia zadba Chór „Sitanianie”.

Nowy Kurier Zamojski będzie patronem medialnym konferencji.

 

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments