w

80 – lecie Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu

- reklama-

Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu w tym roku obchodzi jubileusz 80 – lecia działalności. W ramach obchodów okrągłej rocznicy zaplanowano konferencję naukową zatytułowaną “Henryk Sienkiewicz – przesłania i konteksty w literaturze polskiej”.

Konferencja odbędzie się 16 listopada 2016 roku o godz. 10.00 w sali widowiskowej Zamojskiego Domu Kultury (ul. Partyzantów 13).

W programie uroczystości znajdą się: przemówienia okolicznościowe, prezentacja dziejów Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu od czasu powstania po dzień dzisiejszy (1936 – 2016). Wykład “Henryk Sienkiewicz w polskiej literaturze muzycznej” wygłosi Magdalena Chrenkoff z Akademii Muzycznej w Krakowie. Dorota Grzymała (Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie) zaprezentuje przemówienie  “O Henryku Sienkiewiczu w trzech ciekawostkach”. “Sienkiewicz – Noblista – Polak” –  to wykład, który zostanie przedstawiony tego dnia przez Lucynę Daniłow ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Zamościu.

W trakcie uroczystości nastąpi podsumowanie konkursów sienkiewiczowskich oraz wręczenie nagród laureatom. O oprawę muzyczną wydarzenia zadba Chór “Sitanianie”.

- reklama-

Nowy Kurier Zamojski będzie patronem medialnym konferencji.

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Co myślisz?

Napisane przez Kurier Zamojski

DSC 8132 Eliminacje do  XVII Jesiennego Przeglądu Twórczości Artystycznej Seniorów - Zdjęcia

Eliminacje do XVII Jesiennego Przeglądu Twórczości Artystycznej Seniorów – Zdjęcia

DSC 8213 Wieczór poezji z Robertem Moskwą. Fotorelacja.

Wieczór poezji z Robertem Moskwą. Fotorelacja.