Znamy najbardziej usportowione szkoły w mieście RANKING

0
1641
- reklama-

W Zespole Szkół Nr 5 w Zamościu odbyła się uroczystość podsumowania współzawodnictwa sportowego szkół miasta Zamość. Współzawodnictwo sportowe organizowane jest przez Szkolny Związek Sportowy w Zamościu którego Prezesem jest Pan Jerzy Prokop.

Pani Maria Trześniowska Dyrektor Zespołu Szkół Nr 5 w Zamościu przywitała zaproszonych gości Panią Małgorzatę Bzówka- Dyrektor Wydziału Kultury i Sportu, Pana Michała Kowalika – Inspektora Wydziału Kultury i Sportu, dyrektorów szkół oraz nauczycieli.  Szczególnie serdecznie powitała sportowców, którzy reprezentowali Szkoły Miasta Zamość na szczeblu miejskim, rejonowym oraz wojewódzkim.

Głównym celem współzawodnictwa sportowego było wyłonienie najbardziej usportowionej szkoły w mieście, aktywizacja szkół w upowszechnianiu kultury fizycznej wśród młodzieży szkolnej, podniesienie sprawności fizycznej dzieci i młodzieży oraz integracja młodzieży w środowisku szkolnym Miasta Zamościa.

Współzawodnictwo sportowe szkół prowadzone jest dla wszystkich kategorii szkół z terenu miasta Zamościa. Obejmuje zawody sportowe organizowane w ramach Miejskich Igrzysk, Gimnazjady i Licealiady. We współzawodnictwie obowiązuje wyłącznie punktacja drużynowa. W zawodach indywidualnych zastosowana jest punktacja pomocnicza celem ustalenia miejsc poszczególnych szkół. Punktacja prowadzona jest łącznie dziewcząt  i chłopców. Punktowane są wszystkie uzyskane miejsca. Maksymalna ilość punktów jaką można uzyskać to 15 za I miejsce. Punktacja stopniowo zmniejsza się w zależności od zdobytych miejsc. Przewidziany jest bonus 5 punktowy za zakwalifikowanie się do zawodów Rejonowych.

Sportowcy podczas zawodów godnie reprezentowali swoje szkoły dając z siebie wszystko w walce o czołowe miejsca. Niestety tylko kilku z nich może zająć zaszczytne miejsca na podium. Wszyscy zasługują na medale, podziw i szacunek środowiska. Walczą nie tylko o wynik sportowy ale również o punkty rankingowe dla swoich szkół we współzawodnictwie sportowym Miasta Zamość jaki i Województwa. Wszyscy sportowcy i szkoły bez względu na miejsce  w rankingu są zwycięzcami.

Uroczystość uświetniły występy zespołów tanecznych ze Szkoły Podstawowej Nr 8, były to „Ósemeczki” opiekun Aneta Ferens, „Czarne Jagódki ” opiekun Barbara Kanarszczuk oraz zespół taneczny dziewcząt klasy czwartej Szkoły Podstawowej nr 8 opiekun Agnieszka Żuber.

Podczas uroczystości wszystkie szkoły otrzymały dyplomy, za miejsca IV – VI grawertony a miejsca I-III statuetki oraz dyplomy okolicznościowe Prezydenta Miasta Zamość.

Ranking Szkół Podstawowych:

  M          Szkoła    Pkt.
   1.Szkoła Podstawowa Nr 9 w Zamość    501
   2.Szkoła Podstawowa Nr 6 w Zamość    326
   3.Szkoła Podstawowa Nr 4 w Zamość    296
   4.Szkoła Podstawowa Nr 3 w Zamość    129
   5.Szkoła Podstawowa Nr 2 w Zamość    105
   6.Szkoła Podstawowa Nr 8 w Zamość      92
   7.Społeczna Szkoła Podstawowa Zamość      82
   8.Szkoła Podstawowa Nr 7 w Zamość      49
   9.Szkoła Podstawowa Katolicka w Zamość      38
10.Szkoła Podstawowa Smart School w Zamościu      13

 

Ranking Szkół Gimnazjalnych

  1.Gimnazjum Nr 5 w Zamość   331,5
  2.Gimnazjum Nr 4 w Zamość   305,5
  3.Gimnazjum Nr 6 w Zamość   265
  4.Gimnazjum Nr 3 w Zamość   187,5
  5.Gimnazjum Nr 1 w Zamość   129
  6.Gimnazjum Nr 2 w Zamość   103,5
  7.Gimnazjum Społeczne w Zamościu     53
  8.Gimnazjum Katolickie w Zamościu     24

 

Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych

  1.Zespół Szkół Ponadgimnazjalny Nr 3 w Zamość281
  2.III Liceum Ogólnokształcące w Zamość213
  3.I Liceum Ogólnokształcące w Zamość187
  4.II Liceum Ogólnokształcące w Zamość159,5
  5.Zespół Szkół Ponadgimnazjalny Nr 4 w Zamość133,5
  6.Zespół Szkół Ponadgimnazjalny Nr 5 w Zamość69
  7.Liceum Ogólnokształcące Centrum Szkół Mundurowych34,5
  8.Zespół Szkół Ponadgimnazjalny Nr 2 w Zamość30
  9.Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Zamość26
10.Zespół Szkół Ponadgimnazjalny Nr 1 w Zamość24
11.Rzemieślnicza Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Zamościu.11

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments