Obchody Światowego Dnia Mózgowego Porażenia Dziecięcego w Zamościu

0
829

5 października już po raz piąty obchodzony będzie Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego.

Celem tego Dnia jest m.in. burzenie stereotypów dotyczących mózgowego porażenia dziecięcego (MPD), uwrażliwienie na rzeczywiste problemy osób z MPD oraz zamanifestowanie solidarności z osobami żyjącymi z uszkodzeniem mózgu w Polsce i na całym świecie.

Zespół Niepublicznych Szkół Specjalnych “Krok za krokiem” w Zamościu, z okazji obchodów Światowego Dnia Mózgowego Porażenia Dziecięcego, organizuje happening pod hasłem “Łańcuch otwartych umysłów”.

Happening ma na celu integrację uczniów Zespołu Szkół “Krok za krokiem” ze środowiskiem lokalnym, głównie z uczniami zamojskich szkół i przedszkoli oraz zaznajomienie społeczności lokalnej ze specyficznymi potrzebami i możliwościami uczniów z mózgowym porażeniem dziecięcym.

Impreza odbędzie się na Rynku Wielkim dnia 5 października (środa) o godzinie 11.00.

W programie przewidziane jest spotkanie z władzami miasta oraz otoczenie Rynku Wielkiego “Łańcuchem otwartych umysłów”. Planowane jest też,  o ile otrzymamy zgodę Władz Miasta podświetlenie budynku Ratusza Miejskiego na kolor zielony, będący wyrazem solidarności  z osobami z Mózgowym Porażeniem  Dziecięcym.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments