Pogrom w Zamościu!

0
1246

W 10 kolejce IV ligi Hetman pokonał 5:0 LKS Milanów. Dwie bramki dla zespołu z Zamościa były dziełem Oleksija Rodewicza, a po jednym golu zdobyli Damian Kupisz, Rafał Turczyn i Bartłomiej Mazur. Po tym zwycięstwie podopieczni Krzysztofa Rysaka wciąż lepszym bilansem zdobytych bramek wyprzedzają Chełmiankę Chełm.

SYTUACJA PRZED MECZEM

Po 9 rozgranych kolejkach Hetman zajmował pozycję lidera z dorobkiem dwudziestu pięciu punków. Podopieczni Krzysztofa Rysaka odnieśli osiem zwycięstw, remisując tylko raz na własnym terenie ze Stalą Kraśnik. W ostatniej serii spotkań drużyna z Zamościa pokonała 2:0 na wyjeździe Lutnię Piszczac. Na samym dnie przed meczem z Hetmanem był zespół z Milanowa. LKS w dziewięciu kolejkach zgromadził na swoim koncie tylko jeden punkt po bezbramkowym remisie w Ładą 1945 Biłgoraj i ciężko było się spodziewać, że z terenu lidera wywiezie jakikolwiek dorobek punktowy.

PRZEBIEG MECZU

Niedzielne spotkanie w Zamościu zgromadziło na trybunach dużo mniej kibiców niż w ostatnich meczach. Od początku gry Hetman nieco zlekceważył swojego przeciwnika i ponadto rzucała się w oczy duża nieporadność w ataku pozycyjnym. Już w 6 minucie po stracie piłki Szymona Płotnikiewicza, a Krystian Łotys w dogodnej sytuacji mając przed sobą tylko Patryka Kierepkę oddał niecelny strzał. W 14’- lider z Zamościa wyszedł na prowadzenie 1:0. Dobrym podaniem Oleksija Rodewicza obsłużył Błażej Omański, a zawodnik z Ukrainy z najbliższej odległości nie miał problemów z pokonaniem golkipera LKS Milanów. W 34 minucie Hetman podwyższył wynik na 2:0. Na czystą pozycję wyszedł Damian Kupisz, który posłał piłkę między nogami bramkarza gości. W pierwszej połowie przewaga drużyny nie ulegała dyskusji, co przełożyło się na zdobyte dwie bramki.

Po przerwie obraz gry był podobny. Na samym początku drugiej części spotkania świetnie okazje zaprzepaścili Damian Kupisz i Oleksij Rodewicz. W 64’- po strzale z 20 metrów Rafał Turczyn skierował piłkę do siatki bramki opuszczonej przez bramkarza gości. W 78 minucie po asyście „Bońka” na listę strzelców ponownie wpisał się napastnik z Ukrainy. Sześć minut później po dośrodkowaniu Rafała Turczyna piłkę do bramki strzałem głową skierował Bartłomiej Mazur ustalając wynik na 5:0 dla Hetmana. Po tej wygranej zespół z Zamościa utrzymał pozycję lidera IV ligi !