Wycieczka edukacyjna gimnazjalistów z Komarowa Osady

0
1160

Dla uczniów Publicznego Gimnazjum w Komarowie–Osadzie każda forma edukacji jest atrakcyjna. Zwłaszcza, gdy sprzyja jej odpowiednia aura. I nie przeszkadza temu nawet fakt, że jest to niedziela. Właśnie jeden z wrześniowych weekendów upłynął komarowskim gimnazjalistom na edukacji poza murami szkoły. Wraz z opiekunami uczestniczyli oni w wycieczce połączonej z udziałem w XIII Lubelskim Festiwalu Nauki.

Pierwszym punktem wyjazdu była wizyta w Muzeum na Majdanku, gdzie przy Mauzoleum młodzież złożyła kwiaty i zapaliła znicze. Na miejscu uczniowie wysłuchali również prelekcji przygotowanej przez nauczycielkę historii – panią Jolantę Skowronek.

Następnie wszyscy udali się w kierunku stadionu Arena Lublin, gdzie odbywał się XIII Lubelski Festiwal Nauki, zorganizowany pod hasłem „Nauka źródłem inspiracji”. Gimnazjaliści mieli możliwość zapoznać się z ofertą edukacyjną uczelni wyższych działających na terenie województwa lubelskiego, które dla uczestników przygotowały wiele atrakcji: warsztatów tematycznych, wystaw, pokazów i ćwiczeń. Uczniowie mogli także obejrzeć występy i koncerty zespołów z lubelskich uczelni, uczestniczyć w pokazach sprzętu służb mundurowych oraz podziwiać wystawę pojazdów.

Z Lublina gimnazjaliści wyruszyli do Kozłówki, gdzie zwiedzali należący niegdyś do Bielińskich i Zamoyskich pałac oraz spacerowali po jego dziedzińcu, parku i ogrodzie.

Ostatnim punktem niedzielnej wycieczki była wizyta w Mini-Zoo w Leonowie. Uczniowie wysłuchali prelekcji na temat hodowanych w nim zwierząt i ptaków, ich zwyczajów, karmili je, a na koniec przyjemnie spędzili czas w strefie rekreacyjnej.

Ta pozaszkolna forma edukacji jest bardzo popularna wśród gimnazjalistów. W ten sposób mogą dowiedzieć się czegoś nowego, a przy tym zrelaksować się, regenerując siły przed całoroczną nauką. Niedzielny – pełen atrakcji – wyjazd z pewnością przyniesie uczniom same korzyści.

Poprzedni artykułNauka śpiewu z siostrą Justyny Steczkowskiej – ostatnie miejsca
Następny artykułSpór o herb rozstrzygnięty
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments