Szansa dla biznesu płynąca z przyrody

0
2542

Szansa dla biznesu płynąca z przyrody

Spotkanie członków Unii Szefów Firm Zamojszczyzny, które odbyło się w piątek, 16 września w Hotelu „Koronny” w Zamościu zdominowały zagadnienia związane z odnawialnymi źródłami energii. Prelegenci zgodnie podkreślali, że jest to szansa dla biznesu.

W unijnej perspektywie finansowej na lata 2014-2020 jedną z dziedzin, na którą kładzie się największy nacisk są odnawialne źródła energii. Już podczas poprzednich spotkań członków USzFZ prelegenci wielokrotnie podkreślali, że przedsiębiorcy starający się o wsparcie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego będą mogli liczyć na szczególne wsparcie pomysłów właśnie z tego obszaru. Nic więc dziwnego, że władze stowarzyszenia postanowiły szerzej potraktować ten temat podczas pierwszego powakacyjnego spotkania.

– Farmy wiatrowe czy kolektory słoneczne są wielką przyszłością dla biznesu. Chcieliśmy za pośrednictwem zaproszonych gości przybliżyć naszym członkom tą tematykę – mówi Jacek Socha, prezes Unii Szefów Firm Zamojszczyzny.

Marek Krzyczkowski z Polskiego Towarzystwa Fotowoltaiki przybliżył uczestnikom spotkania praktyczne aspekty wprowadzenia ustawy o OZE dla biznesu, a także o zagadnieniach z fotowoltaiki i klastrach energetycznych. Z kolei Piotr Paruch z Polskiej Izby Magazynowania Energii poruszył ciekawą kwestię magazynowania energii uzyskanej z OZE.

Nową tradycją podczas spotkań USzFZ są prezentacje firm działających na naszym rynku. Radosław Szewczuk z zamojskiej firmy Goldsun opowiedział o możliwości uzyskania dotacji na produkcję energii w przedsiębiorstwach, natomiast Roman Wyrostek i Grzegorz Kacprzyk, reprezentujący towarzystwo ubezpieczeniowe Warta SA zajęli się odpowiedzialnością cywilną z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej.
Biuro Prasowe
USzFZ

 

Poprzedni artykułHetman z kompletem punktów!
Następny artykułStrażacy w Sanktuarium
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments