Hetman z kompletem punktów!

0
963

W spotkaniu 9. kolejki IV ligi Hetman pewnie pokonał 2:0 na wyjeździe Lutnię Piszczac. Dominacja drużyny z Zamościa od pierwszych minut była miażdżąca, a gospodarze nie stworzyli sobie żadnej sytuacji klarownej do zdobycia gola. Bramki dla lidera rozgrywek zdobyli Szymon Solecki i Rafał Turczyn.

SYTUACJA PRZED MECZEM

Z pozycji lidera do sobotniego spotkania z Lutnią podchodzili zawodnicy prowadzeni przez Krzysztofa Rysaka. Hetman w ośmiu kolejkach dopisał do swojego konta dwadzieścia dwa punkty i dzięki lepszemu bilansowi bramek wyprzedzał drugą w tabeli Chełmiankę Chełm. W ostatnim meczu zespół z Zamościa pokonał 3:0 w derbach Zamojszczyzny Ładę Biłgoraj i był zdecydowanym faworytem w starciu z drużyną z Piszczaca. Podopieczni Michała Kwietnia po rozegraniu ośmiu kolejek zajmowali dopiero piętnaste miejsce z dorobkiem siedmiu „oczek”. W ostatnim spotkaniu drużyna z Piszczaca uległa 0:3 rezerwom Górnika Łęczna. Czy gospodarze wykorzystają atut własnego boiska i pokonają murowanego faworyta z Zamościa?

13937986_1775370752733054_1034766214124265133_o

PRZEBIEG MECZU

Sobotnie spotkanie lepiej nie mogło się rozpocząć dla drużyny z Zamościa. Już w 2 minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Rafała Turczyna strzałem głową Szymon Solecki wyprowadził gości na prowadzenie 1:0. Hetman od tego momentu aż do końca spotkania kontrolował grę. Podopieczni Krzysztofa Rysaka dłużej utrzymywali się przy piłce i było widać dużo większą jakość piłkarską. Nie przekładało się to jednak na groźniejsze sytuacje strzeleckie, bo gospodarze skoncentrowali swoje poczynania na defensywie. W 41’ – po podaniu z lewej strony Oleksija Rodewicza do piłki doszedł Rafał Turczyn, który z 17 metrów pięknym strzałem podwyższył wynik na 2:0.

Po przerwie Hetman miał miażdżącą przewagę w posiadaniu piłki. Goście potrafili grać na dwa kontakty, ale brakowało celnego podania w pole karne. Lutnia w drugiej części nie była zainteresowana strzeleniem bramki. W całym spotkaniu nie stworzyła sobie żadnej klarownej sytuacji do zdobycia gola. W 70’ – po dośrodkowaniu Rafała Turczyna do piłki doszedł Łukasz Kamiński, który jednak nie podwyższył rezultatu. W 90 minucie, po dośrodkowaniu Dawida Daszkiewicza, Błażej Omański fatalnie przestrzelił z siódmego metra. Mimo miażdżącej przewagi Hetmana wynik z pierwszej połowy nie uległ zmianie i podopieczni Krzysztofa Rysaka mogli się cieszyć z kolejnych trzech punktów.