“Quo Vadis” w podróży

0
1159

W sobotę 3.09.2016r. w dniu Narodowego Czytania uczniowie Gimnazjum  im. Papieża JP II  Zespołu Szkół nr 3:  Paulina Bochniarz, Ewa Gilewska, Natalia Mazurek, Bartłomiej Babicz i pani Elżbieta Smorowska – nauczyciel bibliotekarz świętowali  czytając, prezentując i podróżując z „ Quo vadis”.
Zamościanie czytanie fragmentów  książki w  autobusach komunikacji miejskiej przyjęli brawami. Pasażerowie słuchali w ciszy, dziękowali za taki pomysł. Ten wyjątkowy dzień uczniowie w białych szatach podróżowali liniami nr: „3”, „ 10” i „ 31”. Czas w autobusach spędzili miło i pożytecznie. Przez  najbliższy tydzień  uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi,  rodzice mogą przynieść swoje „ Quo vadis”  do biblioteki szkolnej i samodzielnie opieczętować pieczątką przesłaną z Kancelarii Prezydenta RP za udział w tej pięknej, Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej.

Uczniowie są wdzięczni Zarządowi MZK w Zamościu za możliwość umilania czasu podróżującym przez czytanie „Quo vadis” w roku Henryka Sienkiewicza.

 

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments