Wycieczka do Lwowa – nagroda w konkursie

0
1693

Relacja naszego korespondenta z Truskawca i poniżej pytanie konkursowe.

 

Na kurację tylko do Truskawca

Biuro Turystyczne QUAND z Zamościa od lat specjalizuje się w organizowaniu, wycieczek do Lwowa i na Kresy Wschodnie. Tym razem Biuro zwiększa swoją ofertę o wyjazdy do HOTELI-SANATORIÓW DO TRUSKAWCA. Nigdy nie myślałem w Truskawcu, 280 km od Zamościa mamy tak wspaniałe i jak na naszą kieszeń bardzo tanie, komfortowe sanatoria, do których przyjeżdżają kuracjusze z całej Europy, Kanady, Stanów Zjednoczonych a ostatnio również z Emiratów Arabskich.
Uzdrowisko balneologiczne w Truskawcu powstało w 1827 roku. W okresie II Rzeczpospolitej Truskawiec był najmłodszym i bardzo modnym uzdrowiskiem w Polsce. Trzykrotnie nagradzany „Złotym Medalem dla Najlepszego Uzdrowiska”. Wypoczywali tam i leczyli sieę między innymi: Marszałek Józef Piłsudski, Ignacy Daszyński, Wincenty Witos, Bruno Schulz, Eugeniusz Bodo, Adolf Dymsza, Julian Tuwim, Zofia Nałkowska, Janusz Kusociński, Leon Sapieha, a także głowy państw: Austrii, Turcji, Estonii. W okresie międzywojennym zbudowano tam ponad 280 willi, hoteli i pensjonatów. Obecnie architektura nowoczesnych hoteli-sanatoriów przypomina te na Wyspach Kanaryjskich, czy na Dominikanie. Luksus, przepych, najnowocześniejsza aparatura lecznicza, SPA, baseny, delfinarium. Wszystko to w zadziwiająco niskich cenach, nawet uwzględniając wysokość naszych emerytur. O miejscach w sezonie wakacyjnym oraz na przełomie roku można jedynie pomarzyć. Dlatego podpisane przed tygodniem porozumienie zamojsko-truskawieckie sprawi, że o miejsca w sezonie nie będzie trzeba „walczyć”.
Truskawiec to jedyne miejsce na świecie, w którym powstaje unikalna woda lecznicza NAFTUSIA, lekko zmineralizowana wodorowęglanowa, z magnezem i wapniem, woda z wysoką zawartością substancji organicznych pochodzenia naftowego. Wartości lecznicze NAFTUSI są UNIKALNE. Oprócz Naftusi uzdrowisko znane jest z wód mineralnych: MARIA i SOFIA niezastąpionych w leczeniu chorób układu pokarmowego, BRONISŁAWA lecząca górne drogi oddechowe i JÓZIA dzięki substancjom pochodzenia glicerynowego pozytywnie wpływająca na skórę, przywracająca jej elastyczność i jędrność. Podstawą peloidoterapii jest jedyny na świecie WOSK GÓRSKI (ozokeryt), minerał działający przeciwzapalnie, przeciwbólowo, poprawiający hemodynamikę w uszkodzonym organie.
Walorów leczniczych uzdrowiska można wyliczać dziesiątki. Wkrótce przybliżymy naszym czytelnikom ofertę Sanatorium. Najważniejsze jest to, że już w najbliższym czasie będziemy mogli wyjechać z Zamościa niemal pod drzwi sanatorium. Zadba o to BT QUAND. Kontakt z Biurem [email protected] lub tel. 84/665 89 90 i 84/639 06 72.

KONKURS:
Biuro QUAND i Redakcja Nowego Kuriera Zamojskiego proponują konkurs, w którym można wygrać jednodniową wycieczkę do Lwowa w wybranym przez czytelnika terminie. Pytanie konkursowe brzmi: JAKI OBIEKT W TRUSKAWCU ZBUDOWANY JEST WYŁĄCZNIE Z POLSKIEGO MATERIAŁU I CZYM JEST TEN MATERIAŁ. Odpowiedzi możecie przesyłać mailem ([email protected]) lub dostarczać na załączonym kuponie do Redakcji do 12 września.

Poprzedni artykułW dobie internetu i kosmosu
Następny artykułHetman pewnie pokonuje POM – przebieg meczu i komentarz trenera
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments