Święto plonów w gminie Zamość

0
1007

W najbliższą niedzielę, 4 września na boisku sportowym w Zawadzie odbędą się Dożynki Gminne Gminy Zamość. O godz. 11.30 rozpocznie się formowanie korowodu dożynkowego, w którym na plac dożynkowy przejdą władze gminy oraz reprezentacje wszystkich sołectw gminy Zamość, a także zaproszeni Goście.

DSC_0015-1024x876Po uroczystym powitaniu, wręczeniu nagród, odznaczeń i podziękowań zostanie odprawiona msza święta dziękczynna za tegoroczne plony. Oprawę muzyczną nabożeństwa zapewni zespół Czerwone Korale oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Białowola.

W programie: Biesiada z zespołami z gmin Zamość i Sanok. Występy: uczniów Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej i Niepublicznego Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Zawadzie, grupy taneczne z zamojskiego GOK w Wysokiem, goście z gminy Sanok, chór „Sitanianie”, „Wesołe Gosposie”, „Białowolanki”, kabaret „Taka Potrzeba”, „Roztoczanki”, „Echo Lipska”, „Ale Cantare”.

Odbędzie się także rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszy wieniec dożynkowy, przygotowany z tegorocznych plonów przez wszystkie sołectwa.

Wspólną zabawę gwarantują zespoły muzyczne Accord i Bobi. Organizatorzy zapraszają najmłodszych do korzystania z uroków “Dziecięcej Krainy Zabaw”, która oferuje bezpłatne zabawy na dmuchanej zjeżdżalni, bangee-run, kula sferyczna, zamek z piłeczkami, zamek do skakania oraz „walki” sumo.

Poprzedni artykułHETMAN ZDOBYWA TEREN W KOŃSKOWOLI
Następny artykułWernisaż “Drony” Bartłomieja Sęczawy
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments