XI Przegląd Muzyki Wojskowej i Patriotycznej

0
1171

W piątek, 27 sierpnia na Rynku Wielkim odbył się XI Przegląd Muzyki Wojskowej i Patriotycznej. Organizatorem przeglądu, jak co 14138201_1785036848433111_2260310276987569154_oroku, było Stowarzyszenie ,,Jesteśmy z Tobą – Bądź z Nami”, przy którym działa Nieetatowa Orkiestra Wojskowa, we współpracy z 3 Batalionem Zmechanizaowanym z Zamościa. Przedsięwzięcie zorganizowano dzięki pomocy finansowej Urzędu Miasta Zamość. Nowy Kurier Zamojski był patronem medialnym przeglądu.

W tegorocznych występach, wzięli udział muzycy z: Orkiesty Wojskowej z Lublina, Nieetatowej Orkiestry Wojskowej z Zamościa, Orkiestry Dętej z Izbicy oraz Strażackiej Orkiestry Dętej „Zaburze”.

Orkiestry weszły w uformowanym szyku na Rynek Wielki. Koncerty wszystkich orkiestr poprzedził pokaz musztry paradnej w wykonaniu Orkiestry Wojskowej z Lublina.

Każda z orkiestr wystąpiła przed publicznością z wyborem utworów wojskowych, patriotycznych, ale nie zabrakło także wielu znanych kawałków muzyki rozrywkowej.

Na zakończenie każdego występu na ręce kapelmistrza wręczano okolicznościowe statuetki – Puchar Prezesa Zarządu Stowarzyszenia ,,Jesteśmy z Tobą – Bądź z Nami”.

Koncert zakończył się niezwykłym występem muzyków z Orkiestry Wojskowej w Lublinie.

fot. Mirosław Chmiel

fot. Agnieszka Ciurysek

 

 

 

 

Poprzedni artykułIle osób jeszcze musi umrzeć aby politycy zmienili zdanie? Zbieramy podpisy.
Następny artykułPrawdziwa historia Amy Winehouse
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments