Upadek imperium, uczta u Nerona, wiara, intryga i miłość – Narodowe Czytanie 2016

0
923

W pierwszą sobotę września, w wielu miejscach w Polsce odbędzie się piąta edycja ogólnopolskiej akcji NARODOWE CZYTANIE, której celem jest popularyzacja czytelnictwa oraz upowszechnianie największych dzieł literatury polskiej.

Podczas tegorocznego wydarzenia zapraszamy do wspólnej lektury „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza, powieści historycznej o zwycięstwie prawdy i miłości, upadającym imperium, sile wiary.

Organizatorem zamojskiej akcji jest Książnica Zamojska im. Stanisława Kostki Zamoyskiego w Zamościu, Lubelskie Kuratorium Oświaty – Oddział Zamiejscowy w Zamościu oraz Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli – Oddział w Zamościu.

W Czytaniu udział wezmą m.in. przedstawiciele władz Miasta, szkół i ośrodków edukacyjno-wychowawczych, młodzież szkolna, słuchacze Zamojskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, księża, czytelnicy biblioteki.

Zapraszamy 3 września 2016 r. Rozpoczynamy o godz. 1000 na Rynku Wielkim w Zamościu, a w razie niepogody, w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Zamościu (ul. Kościuszki 5).

Wszystkich gorąco zachęcamy do wspólnego przeżywania lektury. Przynieśmy ze sobą własne egzemplarze powieści, zostaną ostemplowane okolicznościową pieczęcią przygotowaną przez Kancelarię Prezydenta RP.

Narodowe Czytanie odbywa się pod Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy. Zamojską edycję, opieką medialną objęły „Nowy Kurier Zamojski” i Katolickie Radio Zamość.

 

Materiał nadesłany: Halina Zielińska
Książnica Zamojska,
Dział Promocji i Upowszechniania Czytelnictwa Książnicy Zamojskiej

Poprzedni artykuł“Bitwa pod Komarowem” na piedestał
Następny artykułŁukasz Jemioła na Kwadracie
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments