Jest w orkiestrach dętych jakaś siła..

0
1876

 

W piątek, 26 sierpnia na Rynku Wielkim odbędzie się XI Przegląd Muzyki Wojskowej i Patriotycznej. Organizatorem przeglądu, jak co roku, jest Stowarzyszenie ,,Jesteśmy z Tobą – Bądź z Nami”, przy którym działa Nieetatowa Orkiestra Wojskowa, we współpracy z 3 Batalionem Zmechanizaowanym z Zamościa. Przedsięwzięcie organizowane jest dzięki pomocy finansowej Urzędu Miasta Zamość. Nowy Kurier Zamojski jest patronem medialnym przeglądu.

W tegorocznych występach, wezmą udział muzycy: Orkiesty Wojskowej z Lublina, Nieetatowej Orkiestry Wojskowej z Zamościa, Orkiestry Dętej z Izbicy oraz Strażackiej Orkiestry Dętej „Zaburze”. Orkiestry paradnie wejdą na Rynek Wielki o godzinie 17.00. Koncerty orkiestr biorących udział w XI Przeglądzie Muzyki Wojskowej i Patriotycznej poprzedzi pokaz musztry paradnej w wykonaniu Orkiesty Wojskowej z Lublina.

Nieetatowa Orkiestra Wojskowa została utworzona przez Stowarzyszenie ,,Jesteśmy z Tobą – Bądź z Nami” w roku 2002 po rozwiązaniu Wojskowej Orkiestry Garnizonowej w Zamościu. Orkiestra funkcjonuje przy klubie batalionow w Zamościu. Na podkreślenie zasługuje fakt, że jest to jedyna Nieetatowa Orkiestra Wojskowa w Polsce. Muzycy zabezpieczają oprawę muzyczną uroczystości państwowych, wojskowych i religijnych w Zamościu i okolicy. Orkiestra koncertowała także poza granicami kraju, w Słowacji i w Bułgarii. W ciągu roku orkistra występuje około 30 razy. W składzie Nieetatowej Orkiestro Wojskowej grają byli żołnierze Orkiestry Wojskowej z Zamościa, a także uczniowie i studenci szkół muzycznych. Kapelmistrzem Orkiestry Wojskowej jest pan Arkadiusz Grosman.

 

 

 

Poprzedni artykułPolskie Termopile pod Komarowem
Następny artykułZamość znowu niezdobyty!
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments