ZSzeF się zbliża

0
1008

Zamojskie Spotkania z Fantastyką to coroczna, odbywająca się w jeden z wrześniowych weekendów impreza organizowana przez Zamojskie Stowarzyszenie Kulturalne „Czerwony Smok” przy wsparciu Zamojskiego Domu Kultury i Urzędu Miasta Zamość.

MGGościem XIV Zamojskich Spotkań z Fantastyką będzie Michał “Meesh” Gołkowski. Jest pisarzem, znanym przede wszystkim jako twórca powieści osadzonych w uniwersum S.T.A.L.K.E.R.a – min. “Ołowianego świtu”, “Drogi donikąd” czy “Drugiego brzegu”.Niespełna dwa lata później stworzył uniwersum „Stalowych Szczurów” – opowieść o losach żołnierzy w alternatywnej historii Pierwszej Wojny Światowej.Nie grzeszy brakiem pomysłów. Właśnie wypuścił na świat swego „Komornika”. Książkę łączącą wątki biblijno-apokaliptyczne z nasyconą wartką akcją i fantastyką. Z wykształcenia jest lingwistą. Pasjonuje go historia wojskowości. Na co dzień zajmuje się tłumaczeniami kabinowymi z polskiego na angielski i rosyjski. Zafascynowany historią Czarnobyla i polityką wschodnią. Uznaje siebie za introwertyka i mizantropa oraz samotnika, czemu przeczy za każdym razem, kiedy go spotykamy 🙂

Organizatorzy ZSzeFu zapraszają do udziału w konkursie literackim.W tym roku to już VI Edycja Nadszańca Fantastyki.

“W 2011 roku Literaci Zamojskiego Klubu Fantastyki Czerwony Smok postanowili powołać konwentowy konkurs literacki – Nadszaniec Fantastyki. Pierwsza edycja naszego konkursu cieszyła się dość dużym zainteresowaniem i zaowocowała otrzymaniem 26 prac z całej Polski min. z Warszawy, Poznania czy Zielonej Góry. Kolejne cieszyły się coraz większym zainteresowaniem – liczba prac przekroczyła w pewnym momencie setkę” –  informuje Artur Harasim, koordynator główny ZSzeFu.

Na zwycięzców czekają nagrody:

  • Literacki Puchar Czerwonego Smoka
  • nagrody książkowe
  • koszulki konwentowe
  • darmowe wejściówki na konwent Zamojskie Spotkania z Fantastyką
  • publikacja w niezależnym piśmie internetowym „Imperator”, w informatorze konwentowym

Regulamin konkursu na stronie Organizatowa

Nowy Kurier Zamojski jest patronem medialnym ZSzeFu.

Poprzedni artykułOpłaca się dożyć setki
Następny artykułHity Steviego Wondera na Kwadracie
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments