Święto Wojska Polskiego – obchody w Zamościu

0
1686

Mszą w w intencji żołnierzy i Ojczyzny w Kościele Garnizonowym rozpoczęły się dzisiejsze obchody Święta Wojska Polskiego w Zamościu.

Po zakończonej mszy, poczty sztandarowe oraz kompania reprezentacyjna 3 batalionu zmechanizowanego w asyście Nieetatowej Orkiestry Wojskowej przeszła ulicą Piłsudskiego na Rynek Wielki.

W południe na Rynku Wielkim odbył się ceremoniał wojskowy. Miały miejsce przemówienia okolicznościowe, wyróżnienia i mianowania na wyższe stopnie wojskowe. Odbył się Apel Pamięci Oręża Polskiego, żołnierze z kompanii reprezentacyjnej oddali trzykrotnie salwę honorową.

Przy płycie upamiętniającej pobyt Marszałka Piłsudskiego w Zamościu, delegacje złożyły kwiaty w biało-czerwonych barwach.

Kwiaty złożyli: dowództwo Garnizonu Zamojskiego, przedstawiciele Urzędu Miasta z Prezydentem Andrzejem Wnukiem, Poseł Jarosław Sachajko, przedstawiciele Związku Żołnierzy AK Okręg Zamość, delegacja Rodzin Katyńskich, a także delegacja młodzieży wraz z dyrekcją ze Szkoły Mundurowej.

Po odegraniu odegraniu “Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego” nastąpiła defilada pododdziałów zamojskiego garnizonu.

Narratorem uroczystości Święta Wojska Polskiego – święta Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, był płk Marek Kwiecień, który wspólnie z płk Tadeuszem Nastarowiczem został uhonorowany białą bronią przez prezydenta Zamościa Andrzeja Wnuka.

 

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments