Seniorzy w akcji

0
845

Stowarzyszenie Krzewienia Kultury Medialnej im. JANA PAWŁA II, serdecznie zaprasza do udziału w projekcie pt. “Lubelscy seniorzy w akcji”. Projekt współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.
Zajęcia będą dobrą okazją, by wspólnie porozmawiać o problemach, które seniorzy dostrzegają w swojej najbliższej okolicy i razem znaleść dla nich rozwiązanie.
Projekt “Lubelscy seniorzy w akcji!” obejmuje organizację inicjatywy koncentrującej się przede wszystkim na wspieraniu aktywności społecznej i zawodowej osób starszych, na promowaniu edukacji przez całe życie i korzyści płynących ze współpracy międzypokoleniowej. Ważne miejsce w tych działaniach zajmuje przeciwdziałanie dyskryminacji ze względu na wiek.
W ramach projektu prowadzone będą następujące działania:
1. Przeprowadzenie warsztatów pracy opiekuna, w zakresie technik IT, sprawowania opieki, umiejętności psychospołecznych dla 60 opiekunów:
2. Przeprowadzenie zindywidualizowanych szkoleń psychologicznych i coachingowych dla opiekunów i podopiecznych,
3. Realizacja zajęć pt. Wspólne zajęcia dla 100 podopiecznych oraz zajęć integracyjnych.
Zajęcia pozwolą interesująco spędzić czas, poszerzyć swoje zainteresowania i pozyskać nowe umiejętności. Stanowią możliwość do podjęcia wspólnej dyskusji oraz dzielenia się swoimi pomysłami i doświadczeniami. Jest to także dobra okazja, by poznać ciekawych ludzi i nawiązać kontakty, które być może w przyszłości zaowocują realizacją nowatorskich przedsięwizięć.
Zajęcia realizowane będą od sierpnia do grudnia br.
Udział w projekcie jest bezpłatny, wszyscy uczestnicy otrzymają materiały edukacyjne oraz drobny poczęstunek. Warunkiem udziału w projekcie jest ukończenie 60 roku życia oraz zamieszkanie na terenie woj. lubelskiego.
Drodzy seniorzy, podejmijcie wyzwanie! Podzielcie się swoimi pomysłami, zacznijmy wspólnie działać i zmieniajmy razem Lubelszczyznę!
Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy wypełnienie krótkiego FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO. Formularz należy dostarczyć pocztą (e-mail albo tradycyjną) lub osobiście do biura projektu: ul. Hetmana Jana Zamoyskiego 1, 22-400 Zamość.
Dodatkowe informacje pod numerem telefonu 501 101 165 lub e-mail: [email protected].

Poprzedni artykułTysiące koni pięćdziesięciu Mustangów
Następny artykułJak to drzewiej bywało…
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments