Tysiące koni pięćdziesięciu Mustangów

0
2988

Dzisiaj do Zamościa przyjechały auta biorące udział w rajdzie Mustang Race 2016. Trasa rajdu Fordów Mustangów biegnie z Arłamowa w Bieszczadach. 50 Mustangów przejedzie trasą Arłamów – Zamość – Mińsk Mazowiecki – Ryn na Mazurach.

Mustangi przyjechały do Zamościa przed godziną 16-stą. Ulicą Lubelską oraz Piłsudskiego, parada z flagami Miasta Zamość przyjechała na Rynek Wielki. Korowód prowadził samochód policyjny, a w pierwszym Mustangu jechała, jako pasażer, Prezydent Magdalena Dołgan.

DSC_3056Do 50 lśniących aut z numerami startowymi Mustang Race 2016 dołączyli dzisiaj szczęśliwi posiadacze tej legendy amerykańskiej motoryzacji z Zamościa i okolic. Najstarszy Mustang, który zaparkował dzisiaj przed zamojskim ratuszem pochodzi 1965 roku.

 

Mustangi wyjeżdżają jutro rano z Zamościa, będą się ścigać na lotnisku sportowym w Białej Podlaskiej, a potem ich trasa wiedzie w górę Polski aż do Zamku w mazurskim Rynie.

Ford Mustang jest produkowany nieprzerwanie od 1964 roku, jest jednym z najsłynniejszych samochodów w swojej klasie, ikona Forda i zarazem całej popkultury.

 

 

 

Poprzedni artykułCasting w hotelu za Zamojskiej Starówce
Następny artykułSeniorzy w akcji
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments