Spotkania z Historią czas zacząć!

0
903

W Centrum Kultury Filmowej “Stylowy” zainaugurowana została 4. edycja Zamojskiego Festiwalu Filmowego “Spotkania z Historią”.

Filmem otwarcia tegorocznych “Spotkań z Historią” wybrano “Historię Roja” w reżyserii Jerzego Zalewskiego – pierwsza fabularna produkcja zrealizowana w hołdzie Żołnierzom Wyklętym. Bohaterem filmu jest 20-letni Mieczysław Dziemieszkiewicz, pseudonim „Rój”, żołnierz polskiego podziemia antykomunistycznego, który jako dowódca oddziału partyzanckiego przez 6 lat prowadził walkę o wolną Polskę z sowieckim okupantem, siejąc postrach wśród funkcjonariuszy UB i kolaborantów. Komunistyczne władze robiły wszystko, aby namierzyć i zlikwidować „wroga władzy ludowej”.

Przed projekcją odbyło się spotkanie z Michałem Lorencem,  jednym z najwybitniejszych polskich twórców muzyki filmowej.

Michał Lorenc napisał muzykę do ponad 175 filmów, seriali telewizyjnych, filmów dokumentalnych oraz spektakli teatralnych. Współpracował z najlepszymi reżyserami z Polski, Czech, Wielkiej Brytanii i USA. Wielokrotnie nagradzany.

 

Nowy Kurier Zamojski jest patronem medialnym 4. ZFF “Spotkania z Historią”. Zachęcamy do zapoznania się z PROGRAMEM Festiwalu.

Poprzedni artykułPlan imprezy “Zamość na okrągło”
Następny artykułWszystko Gra w Zamościu
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments