w

VIII Spotkania Akademickie w Bukowinie

????????????????????????????????????
- reklama-
Już po raz ósmy społeczność akademicka PWSZ w Zamościu oraz mieszkańcy gminy Biszcza spotkali się na wspólnym świętowaniu. W niedzielę 19 czerwca odbyły się Spotkania Akademickie w Bukowinie, pięknej miejscowości należącej niegdyś do Akademii Zamojskiej. Uroczystość rozpoczęła się wykładem „Rola i znaczenie zmian klimatu w rolnictwie i turystyce”, wygłoszonym przez rektora elekta PWSZ w Zamościu dra hab. Andrzeja Samborskiego. Następnie w zabytkowym bukowińskim kościółku odprawiona została msza święta, której przewodniczył duszpasterz akademicki ks. Jerzy Frankiewicz.

Po mszy świętej uczestnicy spotkania przenieśli się do gospodarstwa agroturystycznego Kary Mustang, gdzie odbyła się część artystyczna imprezy. Zabawę umilili swoimi występami zespoły oraz soliści: dzieci ze Szkoły Podstawowej w Bukowinie, Marianki i Kocudzanki z Kocudzy, Rutyna i Jubilatki z Biszczy, Krzewina z Bukowiny, studentki PWSZ w Zamościu (Katarzyna Noworol, Kateryna Marts, Yana Lishchuk) wraz z wykładowcą dr. Januszem Skwarkiem, Duet Akordeonistów oraz Kapela Ziomki. Miłym akcentem było także wręczenie wykonawcom imprezy pamiątkowych statuetek Spotkań Akademickich. Całość zakończyła się wspólnym biesiadowaniem.

Organizatorami przedsięwzięcia byli: Stowarzyszenie na rzecz Bukowiny,   Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu, Wójt Gminy Biszcza, Parafia rzymsko-katolicka pw. Najświętszego Serca Jezusa w Biszczy, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju PWSZ w Zamościu „Pro Academia”.

- reklama-

 

- reklama-
- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Co myślisz?

Napisane przez Agnieszka Ciurysek

13482876 589191004574145 4133931343250996415 o Ścibakówna i Englert na tysiąc lat w Alei Sław w Zamościu

Ścibakówna i Englert na tysiąc lat w Alei Sław w Zamościu

Reprezentacja Zamościa XXII Finał Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych

XXII Finał Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych