VIII Spotkania Akademickie w Bukowinie

0
829
????????????????????????????????????
Już po raz ósmy społeczność akademicka PWSZ w Zamościu oraz mieszkańcy gminy Biszcza spotkali się na wspólnym świętowaniu. W niedzielę 19 czerwca odbyły się Spotkania Akademickie w Bukowinie, pięknej miejscowości należącej niegdyś do Akademii Zamojskiej. Uroczystość rozpoczęła się wykładem „Rola i znaczenie zmian klimatu w rolnictwie i turystyce”, wygłoszonym przez rektora elekta PWSZ w Zamościu dra hab. Andrzeja Samborskiego. Następnie w zabytkowym bukowińskim kościółku odprawiona została msza święta, której przewodniczył duszpasterz akademicki ks. Jerzy Frankiewicz.

Po mszy świętej uczestnicy spotkania przenieśli się do gospodarstwa agroturystycznego Kary Mustang, gdzie odbyła się część artystyczna imprezy. Zabawę umilili swoimi występami zespoły oraz soliści: dzieci ze Szkoły Podstawowej w Bukowinie, Marianki i Kocudzanki z Kocudzy, Rutyna i Jubilatki z Biszczy, Krzewina z Bukowiny, studentki PWSZ w Zamościu (Katarzyna Noworol, Kateryna Marts, Yana Lishchuk) wraz z wykładowcą dr. Januszem Skwarkiem, Duet Akordeonistów oraz Kapela Ziomki. Miłym akcentem było także wręczenie wykonawcom imprezy pamiątkowych statuetek Spotkań Akademickich. Całość zakończyła się wspólnym biesiadowaniem.

Organizatorami przedsięwzięcia byli: Stowarzyszenie na rzecz Bukowiny,   Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu, Wójt Gminy Biszcza, Parafia rzymsko-katolicka pw. Najświętszego Serca Jezusa w Biszczy, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju PWSZ w Zamościu „Pro Academia”.

 

Poprzedni artykułŚcibakówna i Englert na tysiąc lat w Alei Sław w Zamościu
Następny artykułXXII Finał Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments